Oblikovan novi programski svet RTV Slovenija, predsednik postal nevladnik Goran Forbici
Po odločitvi Ustavnega sodišča o odpravi začasnega zadržanja novele zakona o RTV Slovenija se je danes oblikoval nov programski svet zavoda.
Predsednik 17-članskega Sveta je poslal Goran Forbici, direktor Centra za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij (krovne mreže slovenskih nevladnih organizacij). Njegova namestnica je postala generalna sekretarka Društva novinarjev Slovenije Špela Stare.
Pred sejo je prišlo do manjšega zapleta. Vršilca dolžnosti generalnega direktorja Andreja Graha Whatmougha, ki bi po noveli moral sklicati sejo, namreč nanjo ni bilo. Namesto njega je prišel vodja pravne službe Drago Zadergal. Svetniki so nato vzeli 15 minut odbora, po njem pa so za vodenje seje do izvolitve vodstva sveta potrdili predstavnico zaposlenih Ilinko Todorovski.
Predsednik 17-članskega Sveta je poslal Goran Forbici, direktor Centra za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij (krovne mreže slovenskih nevladnih organizacij). Njegova namestnica je postala generalna sekretarka Društva novinarjev Slovenije Špela Stare.
Pred sejo je prišlo do manjšega zapleta. Vršilca dolžnosti generalnega direktorja Andreja Graha Whatmougha, ki bi po noveli moral sklicati sejo, namreč nanjo ni bilo. Namesto njega je prišel vodja pravne službe Drago Zadergal. Svetniki so nato vzeli 15 minut odbora, po njem pa so za vodenje seje do izvolitve vodstva sveta potrdili predstavnico zaposlenih Ilinko Todorovski.
Povezani članki
Zadnje objave
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Peter Klepec
Na obletnici mature sem malo pogledal kdo je bil kaj v poklicu. Tisti iz zgornje tretjine (po uspehu na maturi) so bili vsi v privatnih firmah, vsi dostudirani. Ostale dve tretjine, ki bi jih oznacil s "faliranimi studenti", so bili pa vsi v raznih drzavnih sluzbah, uradniki. Tam, kjer ni bilo potrebno imeti kakega posebnega znanja. Tisti z dna, z najnizjo oceno, so bili celo poklicno zivljenje v isti sluzbi in so sli prvi v penzjon. Se ponosni so bili.
Jernejhvastja
Včasih so “delali “ v Turistu(bar) in za Ljubljanco ,danes pa kar na RTV-ju!
Roman
Vsako amatersko društvo izvede ustanovni ali občni zbor bolj profesionalno. Prepričan
sem, da je taka "gostilniška" seja za večji del javnosti žaljiva. Niti ena svetnica ali svetnik se ni oglasil ob nestrpnih izpadih posameznikov. Kje smo, kam gremo?
Kraševka
Res je bilo BEDNO! Ta ustanovna SEJA - novega SVETA naše RTV, je bila dejansko "LUTKOVNA PREDSTAVA", kjer so vsi, kot bi bili privezani na "vrvico" dvigali "ROKE KVIŠKU". To je bila tista "Revolucionarna civilna družba", ki deluje privezana na vrvico tistega, ki stoji "izza odra". Prav nazorno je bilo videti, da nihče ni razmišljal s svojo glavo, ampak le dvigoval roko. Mislim, da bi celo otroci v OTROŠKEM VRTCU vprašali, zakaj naj dvignejo roko? Sinoči pa vsi složno, kot v času Titove Jugoslavije, kjer smo pred poukom SLOŽNO v EN glas pozdravili: "Za domovino, s Titom naprej"!!!! Sinoči pa je bilo izpuščeno to "Za domovino", ampak je izpadlo (tudi I. Todorovski je to potrjevala) in je odjeknilo le to zadnje - "S Titom naprej". Ali je US kaj sram, da so omogočili NEUSTAVNO poteptati DEMOKRACIJO in uvesti ENOUMJE, tako na RTV, kot na vseh drugih institucijah?
MEFISTO
Levičarska diktatura je rešena!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.