Odbor državnega zbora: Policija na protestu kmetov ni ravnala nezakonito

Uredništvo

Vir: Facebook profil kmetaTomaža Misa, ki so ga v petek obiskali policisti in spraševali o protestih
Policija na protestu kmetov 25. aprila ni ravnala nezakonito, je sporočil odbor Državnega zbora za notranje zadeve.

V SDS so sicer zahtevo za nujno sejo odbora za notranje zadeve podali zaradi “nesorazmernega poseganja policije v pravico do mirnega zbiranja in izražanja mnenj”. Poslanci SDS se sicer zaradi dela na terenu, danes so namreč obiskali Primorsko, seje niso udeležili. Po njihovih besedah so sicer želeli prestaviti sejo, a jih pri odboru niso upoštevali. Da je SDS res predlagala časovno prestavitev seje odbora, so sicer potrdili v službi odbora DZ za notranje zadeve, a hkrati pojasnili, da v SDS niso predložili svojega soglasja za izvedbo seje izven poslovniškega roka, ki se izteče danes.

Seja je potekala zaradi tega, ker je po spletu v tednu pred protestom zaokrožila objava kmeta Tomaža Misa, ki je zapisal, da ga je med delom na kmetiji obiskala policija in vprašala, ali se namerava udeležiti protesta kmetov.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki