Papež zapustil bolnišnico in se vrača v Vatikan

Uredništvo

Papež Frančišek je po operaciji ukleščene trebušne kile danes zapustil bolnišnico in se vrnil v Vatikan. Poseg je prestal brez zapletov, a bodo njegovo zdravje še naprej pozorno spremljali.

Bolnišnico je nasmejan zapustil na invalidskem vozičku, na kratko pa je poklepetal tudi z novinarji. “Še vedno sem živ,” je novinarjem dejal papež, nato pa se je odpeljal nazaj v Vatikan.

Papež je bil sicer operiran minulo sredo, namen operacije pa je bil preprečiti zaporo črevesja. Že kmalu po operaciji so iz bolnišnice sporočili, da je triurni poseg prestal brez zapletov in da je dobro prenesel tudi splošno anestezijo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki