Pavel Rupar z ekipo upokojencev v Bruslju opozarja na njihove probleme

Uredništvo

Rupar pravi, da k njemu prihajajo ljudje, ki so volili SDS, NSi in Svobodo. Slednje tolaži, da lahko napako popravijo. Foto: Tomo Strle/CITRUS
Pavel Rupar in skupina še približno petdesetih upokojencev je obiskala Bruselj. Pred Evropski parlament so prišli s transparentom: "Evropa, pomagaj slovenskim upokojencem", v izjavi za medije pa je Rupar dodal, da so resno ogroženi njihova svoboda in tudi življenja. "V Sloveniji 260.000 upokojencev živi pod pragom revščine, država se pogreza v totalitarizem, doživljamo medijsko blokado, ljudske iniciative so diskriminirane," še sporoča Rupar.

S svojo ekipo je Rupar v Bruslju na povabilo evropskih poslancev Romane Tomc in Milana Zvera, kar jim omogoča tudi delno pokritje stroškov. Rupar pričakuje pritisk EU na slovensko vlado, pogovarjali pa naj bi se še z nekaterimi tujimi evroposlanci, medtem ko naj se preostanek slovenskih evroposlancev na njihova vabila naj ne bi odzival.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki