Peter Jančič, Spletni časopis: Udarniški dan Roberta Goloba
Peter Jančič v komentarju za Spletni časopis razmišlja o ukrepih vlade zaradi ujme. Državni zbor je v sredo sprejel ukrepe za prizadete v poplavah, pomoč zaposlenim ter tudi dodatni prosti dan – dan solidarnosti.
Jančič ugotavlja, da je, četudi je bilo ukrepanje nujno, vlado ponovno zaneslo, kot jo je zaneslo pri plačah sodnikov: »Za ustavljanje institucij in podjetij ni zdravstvenih ali drugih razlogov. Premiera je zaneslo v aktivizem, skoraj že socialistično udarništvo. To pa je slab odgovor na težave.« Opozarja, da je prostovoljna pomoč nekaj drugega kot državno ustavljanje za skupnost pomembnih dejavnosti.
Obenem meni, da premierjeva izjava za CNN o potrebi po globalnem ukrepanju pri poplavah izraža napačen pristop vladajočih, namreč »oholost[i], /…/, da ima leva sredina pravi odnos do segrevanja planeta in čiste pitne vode in se jim s konkretnimi problemi okolja zaradi tega sploh ni treba ukvarjati.«
Poplave poznamo že od nekdaj in, kot opozarja Jančič, je vlada nedavno znižala načrte protipoplavne zaščite za 160 milijonov evrov.
Glede dneva solidarnosti opozarja, da vlada s tem ne spoštuje stroke in kljub dobrim namenom ne razume, da v modernih družbah dobra volja in socialistično udarništvo nista rešitev.
Več preberite na Spletnem časopisu.
5 komentarjev
Kugy
Levičarji bi rekli, da Golob deli bomboncke.
Hribarjev Rafko
Z NEvladniki zlizana NEvlada
Andrej Muren
Za sedanje vladnike je najbolje, če ostanejo na dopustu, tedaj vsaj škode ne delajo.
P. Kos
Domovina po Jančiču:"... vlada s tem ne spoštuje stroke in kljub dobrim namenom ne razume, da v modernih družbah dobra volja in socialistično udarništvo nista rešitev."
Vsi pa pozabljamo, da je ravno s takšnim aktivizmom, ki spominja na nemška 30. in 40., ter "naša" 40., 50., 60., 70.in 80. leta prejšnjega stoletja zmagal na zadnjih volitvah.
Zaradi takšne očitne ter nebrzdane norosti Goloba (izjave), navijaško podprte celo(!) skozi parlamentarno večino, zahtevajo od slovenske družbe odgovornost, da prepozna to nevarnost in odločno ter brez zadržkov ukrepa. Odločno.
Kraševka
Naša "vladavina prava" - sodstvo in US, bi morali razložiti - ali ima PARLAMENT to funkcijo, da ZAUSTAVI obratovanje trgovin, vrtcev, industrijskih obratov, skratka vseh dejavnosti, ko niso niti - razglašene IZREDNE RAZMERE za CELO državo. Ali je ustavno pravno, ravnala Golobova vlada, ko je ZAUSTAVILA GOSPODARSTVO za en (most med nedeljo in praznikom) dan po celi državi? Če bi imel predsednik vlade MODROST, se ne bi dotikal GOSPODARSTVA, ampak skupaj z gospodarstveniki sprejel ukrepe, kako po najboljših močeh (ne samo da se na isti dan drenjajo na kriznih območjih množice ljudi) pomagati na kriznih območjih. Vsak gospodarstvenik bi povedal, kako bi sam lahko pomagal. Mogoče bi vsi ljudje nakazali DENAR - ENODNEVNEGA ZASLUŽKA, upokojenci pa določen % penzije. Mislim, da bi bilo to za poplavljence bolj koristno. Škofje so župnikom (naj mašujej o kot vsako nedeljo) naročili, naj DARUJEJO denar - "mašno nabirko" za poplavljence. Društva so tudi s svojimi dejavnostmi nabrala denar s prostovoljnimi prispevki obiskovalcev in to NAKAZALI v kraje, kjer so poplave naredile škodo. Golob se razume kako postati lastnik podjetja, toda kaj pomeni z DELOM zaslužiti vsakdanji kruh, pa nima razčiščenih pojmov. PODJETJA in PODJETNIKI bodo ta dan, 14.8. - IZGUBILI denar in s tem bo tudi država Slovenija na IZGUBI. S takimi NEPREMIŠLJENIMI ukrepi, bomo zeeeelo počasi sanirali škodo letošnje katastrofalne poplave..
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.