Po obisku Klakočar Zupančičeve v Ugandi in Ruandi, še obisk ministrice Fajonove v Etiopiji

Uredništvo

vir: gov.si
Zunanja ministrica Tanja Fajon je danes obiskala Etiopijo, katerega glavni namen je krepitev odnosov med državama, čeprav je v ospredju pričakovati  iskanje podpore za kandidaturo Slovenije za nestalno članico Varnostnega sveta Združenih narodov.

V prestolnici Adis Abebi jo je sprejel etiopski zunanji minister Demeke Mekonen Hasen, srečala pa se je tudi s tamkajšnjim ministrom za trgovino in regionalno integracijo ter ministrico za zdravje. Gre sicer za prvi obisk slovenskega zunanjega ministra v Etiopiji, čeprav sta Slovenija in Etiopija medsebojne diplomatske odnose vzpostavili že pred 31 leti.

V Adis Abebi, ima sicer sedež Afriška unija. V kratkem naj bi tam svoje veleposlaništvo, prvo v podsaharski Afriki, odprla tudi Slovenija. O tematiki smo na Domovini že pisali tukaj.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki