Po obisku Klakočar Zupančičeve v Ugandi in Ruandi, še obisk ministrice Fajonove v Etiopiji
Zunanja ministrica Tanja Fajon je danes obiskala Etiopijo, katerega glavni namen je krepitev odnosov med državama, čeprav je v ospredju pričakovati iskanje podpore za kandidaturo Slovenije za nestalno članico Varnostnega sveta Združenih narodov.
V prestolnici Adis Abebi jo je sprejel etiopski zunanji minister Demeke Mekonen Hasen, srečala pa se je tudi s tamkajšnjim ministrom za trgovino in regionalno integracijo ter ministrico za zdravje. Gre sicer za prvi obisk slovenskega zunanjega ministra v Etiopiji, čeprav sta Slovenija in Etiopija medsebojne diplomatske odnose vzpostavili že pred 31 leti.
V Adis Abebi, ima sicer sedež Afriška unija. V kratkem naj bi tam svoje veleposlaništvo, prvo v podsaharski Afriki, odprla tudi Slovenija. O tematiki smo na Domovini že pisali tukaj.
V prestolnici Adis Abebi jo je sprejel etiopski zunanji minister Demeke Mekonen Hasen, srečala pa se je tudi s tamkajšnjim ministrom za trgovino in regionalno integracijo ter ministrico za zdravje. Gre sicer za prvi obisk slovenskega zunanjega ministra v Etiopiji, čeprav sta Slovenija in Etiopija medsebojne diplomatske odnose vzpostavili že pred 31 leti.
V Adis Abebi, ima sicer sedež Afriška unija. V kratkem naj bi tam svoje veleposlaništvo, prvo v podsaharski Afriki, odprla tudi Slovenija. O tematiki smo na Domovini že pisali tukaj.
Povezani članki
Zadnje objave
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Madison
Mah, saj je precej logično, zakaj šetajo ta nepomembna in samovšečna babšeta po afriški celini: zato, ker jih zaradi njihove politične nepomembnosti nihče ne vabi na obiske v razvite evropske države, v Ameriko, Kanado ali na Japonsko... In niti ne na Kitajsko... v Afriko pa so se zlahka povabile praktično same - da bodo v svoj kurikulum lahko zapisale, da so pač bile tam.
Koliko trapasto, primitivno in čustveno neinteligentno mora biti človeško bitje, da v Ugandi - državi, kjer več kot 40 odstotkov prebivalstva živi v veliki revščini in pomanjkanju, kjer je polovica prebivalstva mlajša od 15 let in kjer polovica vseh otrok ne dokonča niti osnovne šole, Uganda ima namreč eno najmlajših populacij v svetu, hkrati pa ta afriška država gosti največje število beguncev na afriški celini! - pred kamerami navdušeno razklada, kako da je pravzaprav hotelo posvojiti gorilo, a so mu pač ponudili samo šimpanza, ki ga je poimenovalo Urška in bo zanj vsak mesec prispevalo denar, da bo šimpanz lahko dobro preskrbljen??
Koliko butasto ter čustveno (in najverjerneje tudi sicer) neinteligentno) je človeško bitje, ki je celo doštudiralo pravo - a še zmeraj ne ve, katere so temeljne človekove pravice, zaradi česar raje na daljavo posvaja živali, namesto revnih otrok???
Sramotno je, da ima Slovenija takšno predsednico DZ!
Madison
Za pravnico in predsednico DZ, ki je "širokogrudno", na daljavo posvojila opico, namesto da bi s svojim denarjem vsaj enemu ugandskemu otroku zagotovila npr. pravico do izobraževanja, ki je zgolj ena od človekovih pravic, ki je polovica od vseh ugandskih otrok ne uživa: <a href="https://www.varuh-rs.si/pravni-temelji-cp/ozn-organizacija-zdruzenih-narodov/splosna-deklaracija-clovekovih-pravic/" rel="nofollow ugc">https://www.varuh-rs.si/pravni-temelji-cp/ozn-organizacija-zdruzenih-narodov/splosna-deklaracija-clovekovih-pravic/</a>
Sonatine
Aha, je Fajonka dobila ukaz, da nujno pokrije Urško, saj je škandal ob Klakočar Zupančičevem in Šetinc Pašek turističnem pohajkovanju v Ruandi in Ugandi na državne stroške prehud. In to potem, ko je tudi Zunanje ministrstvo javno priznalo, da Klakočar Zupančič in Pašek tja nista šli kot del neke politične strategije MNZ, temveč se je za to pot - za safari ma državne stroške - odločila kar UKŽ sama. Tudi to, da ni imela nobenih inštrukcij MNZja glede obeh držav in je zato kvasila o opolnomočenju žensk v državi, kjer so skoraj vse moške poklali v genocidu, kaže na to, fa se je UKŽ resnično šla zgolj zabavat na državne stroške. In to je to. Fajon zdaj gasi požar. Jasno pa je, kot je opozoril Jančič, da ne Uganda ne Ruanda, pa še kup Afriških držav, ki so dejansko in de facto pod političnim vplivom ter gospodarsko odvisnostjo od Kitajske, niso in ne bodo glasovale drugače od Kitajske (ali Rusije), kjer bo podpora šla Belorusiji in ne Sloveniji. Skratka, Fajonka sedaj le "pokriva" in prikriva politični škandal in zasebno prisvajanje davkoplačevalskega denarja s strani tandema Klakočar Zupančič - Pašek Šetinc, za to pa se spet troši davkoplačevalski denar. Blamaža, da ji ni enake. Ne gre le za ropanje državne blagajne, UKŽ je Slovenino močno osramotila tudi pred mednarodno javnostjo, saj so o tembbizarnem poslanskem turizmu na državne stroške, razcapanih kavbojkah in razprtih delkotejih, kot se za turistke spodobi (ne pa tudi političarke) poročali tudi angleški mediji in se muzali. Ugandski in Ruandski pa nobeden. Čudni politični obisk, če niti največji.mediji obeh držav o njem ne poročajo. Jasno, da ne, saj je šlo za zasebni obisk dveh poslank. Na državne stroške.
Le kakšne vrednote bo sedaj Fajon prisvajala. Domnevam, da bo Afričanom odlično servirala jezikovo župo o pravicah lgbt i. spremembi spolov, pa to. Ter vladavini žensk. Do katere se najhitreje pride z genocidom. A je to ta feministična politika, ki nas menda približuje jedrnim državam Evrope?
Kje pa so, jedrne države Evrope, tam v črni Afriki? Med opicami, v živalskih vrtovih? Očitno tam zaprte v afriških zoojih jedrne države Evrope nestrpno čakajo na moment, da jih v raztrganih hlačah in z ogromnim dekoltejem posvoji in podoji Urška Klakočar Zupančič...Vmes bo pa TF tudi dobra, samo da se zataška hud politični škandal, blamaža ter nezakonita poraba davkoplaćevalskega denarja s syrani UKŻ. Ki bi morala biti odstopljena in zamenjana, odločno in hitro, ne pa da se jo ujčka, pokriva njen kriminal ter izpade, ter ščiti.Perjad očitno ne premore niti kančka politične higiene, čeprav je ta zadnji monkey business UKŽ resnično presegel vse meje politične dostojnosti in zakonitosti. UKŽ jih bo vse potegnila za sabo navzdol, če je ne bodo ustavili zdaj, tu drugačnega izida sploh ne more biti. In to bo jasno vsaj že od jeseni dallje.
MEFISTO
Urška bi jo lahko spotoma odložila v Adis Abebi, ko je letela v Ugando, nazaj grede - lete - pa pobrala.
Se že ve, koga bo krstila Fajonova?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.