Po požaru polovica avtoceste ostaja zaprta

Uredništvo

Foto: Dars
Po včerajšnjem požaru v pokritem vkopu Malečnik je promet znova stekel, vendar dvosmerno po drugi polovici avtoceste.Včeraj zjutraj so trčila štiri vozila, tri je zajel požar, s katerim se je 120 gasilcev iz Maribora in okolice borilo več ur. Umrl ni nihče, ena oseba je bila lažje poškodovana, nastala pa je velika gmotna škoda.

Požar je uničil elektroinštalacije, poškodovan pa je tudi betonski obok, saj je bila temperatura tudi preko 1000 stopinj Celzija pri vrhu vkopa. Do nadaljnega tako vkop proti Avstriji ostaja zaprt, promet pa bo potekal dvosmerno po drugi polovici avtoceste. Dars napoveduje, da bo komisijski pregled in analizo betona ter druge potrebne preiskave opravil do konca tedna, trajanja sanacije pa še ne morejo napovedati.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki