Podatki kršiteljev iz časa epidemije bodo avtomatično izbrisani iz prekrškovnih evidenc

Uredništvo

Vir: Pixabay
Vlada je na današnji seji potrdila besedilo predloga zakona o ureditvi nekaterih vprašanj v zvezi s prekrški, storjenimi v času veljavnosti ukrepov zaradi nalezljive bolezni covid-19 in ga v parlamentarno obravnavo poslala po rednem postopku. Podatki kršiteljev bodo avtomatično izbrisani iz prekrškovnih evidenc.

Ministrica za pravosodje Dominika Švarc Pipan je poudarila, da vlada tako izpolnjuje eno od ključnih koalicijskih zavez, in sicer da bo ustavila tiste prekrškovne postopke iz obdobja epidemije – in povrnila globe, ki so bile plačane oziroma izterjane – ki so bili v mandatu prejšnje vlade uvedeni na pravnih podlagah, za katere se je izkazalo, da so bili v neskladju z ustavo.

Cilj zakona je, da se globe, stroški postopka, postopka prisilne izterjave in odvzeta premoženjska korist izplačajo čim bolj avtomatično in s čim manj obremenitvami za upravičence. Upravičenci bodo dobili informativni izračun, zoper katerega bodo imeli možnost ugovora.

Ministrica za pravosodje pričakuje, da bodo upravičenci začeli dobivati vračila glob proti koncu letošnjega leta.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki