Podpisi za uzakonitev medicinske usmrtitve vloženi v Državni zbor

Uredništvo

Predstavniki društva Srebrna nit so v Državni zbor vložili 5.513 podpisov pod zakon, ki bi omogočil medicinsko usmrtitev posameznikov v skrajni stiski, pri čemer je slednje definirano precej nejasno, brez starostne omejitve in konkretne opredelitve, kaj ta skrajna stiska pomeni. Kljub temu so v Srebrni niti prepričani, da so možnosti za zlorabe, ki bi nastale po njihovem zakonu, nične. Pri tem sicer zanemarjajo poročila o zlorabah, ki prihajajo iz držav, kot so Nizozemska in Belgija ter Kanada, kjer imajo evtanazijo oz. medicinsko usmrtitev uzakonjeno že dalj časa.

Zakonu ostro nasprotujejo v zdravniški zbornici, komisiji za medicinsko etiko ter pri komisiji za pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci.

O težavah podobnega zakona, ki so ga pred dobrim letom sprejeli v Avstriji, lahko več preberete v prispevku: Grenke avstrijske izkušnje s samomorom s pomočjo oziroma možnostjo samozastrupitve

O zgodovini gibanja pa v prispevku: Evtanazija: Od Hipokratove prisege do “milostne smrti” v nacističnem Tretjem rajhu
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00