Podrobnosti z novinarske konference o Slovencih, okuženih s koronavirusom in paru, ki je že doma
Embed from Getty Images
Med okuženimi z novim koronavirusom na ladji Diamond Princess sta tudi dva slovenska potnika, zaradi česar ostajata v izolaciji na Japonskem. Druga dva potnika, ki imata negativen izvid japonskega testiranja, se predvidoma vračata z italijanskim letalom na enega od evropskih letališč, kjer ju bo pobrala Slovenija in prepeljala domov.
Preostala dva Slovenca, ki sta se udeležila križarjenja, pa sta bila zaradi negativnih izidov že pred ostalimi izpuščena in sta se, po posvetovanju s slovenskim konzulatom na Japonskem, s komercialno letalsko linijo vrnila v Slovenijo.
Na Letališču Jožeta Pučnika sta bila ponovno testirana in spoznana za zdrava. Kljub vsemu so jima predpisali 14 dnevno samoizolacijo.
Podrobnosti situacije med šestimi slovenskimi potniki ladje za križarjenje Diamond Princess, na kateri razsaja koronavirus, sta na novinarski konferenci predstavila uslužbenec zunanjega ministrstva Andrej Šter ter predstavnica Nacionalnega inštituta za javno zdravje Maja Sočan.
Prva potnika, ki sta se v Slovenijo vrnila danes zjutraj, sta pred ostalimi dobila zdravniško spričevalo, da sta zdrava in sta lahko pred drugimi štirimi Slovenci zapustila ladjo. Tudi po posvetu s slovensko ambasado v Tokiu sta se odločila, da skušata dobiti karto za komercialni let, kar jima je uspelo in sta se vrnila domov.
Predstavnica NIJZ Maja Sorčan je zatrdila, da sta oba zdrava, v ustno-nosnem delu nista nosila virusa in zato po njenih besedah nista mogla okužiti nikogar na letalu. Kljub vsemu sta po vrnitvi v Slovenijo prejela odločbo o omejitvi gibanja in bosta 14 dni v samoizolaciji.
Druga dva potnika sta se odločila za uporabo evakuacijskega poleta preko Italijanov. Ti vse potencialne potnike iz večih evropskih držav, kljub že prejetem potrdilu japonskih zdravstvenih služb, da niso okuženi s koronavirusom, pregledujejo še enkrat. Na letalo namreč ne bodo sprejeli morebitnih okuženih potnikov.
Kdaj bo letalo poletelo proti Evropi in kje bo pristalo, do novinarske konference še ni bilo znano. Bodo pa države na izbranem evropskem letališču pobrale svoje potnike in jih odpeljale domov. Slovenija bo to storila z varovanim prevozom, protokol pa bo enak kot pri že prispeli dvojici: čaka ju še domače testiranje in odločba o dvotedenski samoizolaciji.
Slovenca, katerih testiranje je bilo pozitivno, zaenkrat nista zbolela, temveč sta samo okužena. Po zadnjih informacijah se počutita dobro. Z drugimi okuženimi bosta nameščena v izolaciji ene od japonskih bolnišnic. Tam bosta ostala vsaj 12 dni, ko ju bodo ponovno testirali. In če bo test negativen, se bosta lahko vrnila domov.
Medtem sta sicer umrla prva dva potnika, ki sta se okužila na Diamond Princess. Gre za starejši par nad 80 let, katera so v slabem zdravstvenem stanju z ladje v bolnišnico premestili že 11. oziroma 12. februarja.
Medtem pa na Kitajskem število okužb upada, a Svetovna zdravstvena organizacija svari, da se še preobrat najverjetneje ni zgodil. Na Kitajskem je zaradi virusa umrlo že 2.118 ljudi.
Med okuženimi z novim koronavirusom na ladji Diamond Princess sta tudi dva slovenska potnika, zaradi česar ostajata v izolaciji na Japonskem. Druga dva potnika, ki imata negativen izvid japonskega testiranja, se predvidoma vračata z italijanskim letalom na enega od evropskih letališč, kjer ju bo pobrala Slovenija in prepeljala domov.
Preostala dva Slovenca, ki sta se udeležila križarjenja, pa sta bila zaradi negativnih izidov že pred ostalimi izpuščena in sta se, po posvetovanju s slovenskim konzulatom na Japonskem, s komercialno letalsko linijo vrnila v Slovenijo.
Na Letališču Jožeta Pučnika sta bila ponovno testirana in spoznana za zdrava. Kljub vsemu so jima predpisali 14 dnevno samoizolacijo.
Podrobnosti situacije med šestimi slovenskimi potniki ladje za križarjenje Diamond Princess, na kateri razsaja koronavirus, sta na novinarski konferenci predstavila uslužbenec zunanjega ministrstva Andrej Šter ter predstavnica Nacionalnega inštituta za javno zdravje Maja Sočan.
Prva potnika, ki sta se v Slovenijo vrnila danes zjutraj, sta pred ostalimi dobila zdravniško spričevalo, da sta zdrava in sta lahko pred drugimi štirimi Slovenci zapustila ladjo. Tudi po posvetu s slovensko ambasado v Tokiu sta se odločila, da skušata dobiti karto za komercialni let, kar jima je uspelo in sta se vrnila domov.
Predstavnica NIJZ Maja Sorčan je zatrdila, da sta oba zdrava, v ustno-nosnem delu nista nosila virusa in zato po njenih besedah nista mogla okužiti nikogar na letalu. Kljub vsemu sta po vrnitvi v Slovenijo prejela odločbo o omejitvi gibanja in bosta 14 dni v samoizolaciji.
Druga dva potnika sta se odločila za uporabo evakuacijskega poleta preko Italijanov. Ti vse potencialne potnike iz večih evropskih držav, kljub že prejetem potrdilu japonskih zdravstvenih služb, da niso okuženi s koronavirusom, pregledujejo še enkrat. Na letalo namreč ne bodo sprejeli morebitnih okuženih potnikov.
Kdaj bo letalo poletelo proti Evropi in kje bo pristalo, do novinarske konference še ni bilo znano. Bodo pa države na izbranem evropskem letališču pobrale svoje potnike in jih odpeljale domov. Slovenija bo to storila z varovanim prevozom, protokol pa bo enak kot pri že prispeli dvojici: čaka ju še domače testiranje in odločba o dvotedenski samoizolaciji.
Slovenca, katerih testiranje je bilo pozitivno, zaenkrat nista zbolela, temveč sta samo okužena. Po zadnjih informacijah se počutita dobro. Z drugimi okuženimi bosta nameščena v izolaciji ene od japonskih bolnišnic. Tam bosta ostala vsaj 12 dni, ko ju bodo ponovno testirali. In če bo test negativen, se bosta lahko vrnila domov.
Medtem sta sicer umrla prva dva potnika, ki sta se okužila na Diamond Princess. Gre za starejši par nad 80 let, katera so v slabem zdravstvenem stanju z ladje v bolnišnico premestili že 11. oziroma 12. februarja.
Medtem pa na Kitajskem število okužb upada, a Svetovna zdravstvena organizacija svari, da se še preobrat najverjetneje ni zgodil. Na Kitajskem je zaradi virusa umrlo že 2.118 ljudi.
Zadnje objave
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Kraševka
Radio Trst, je danes poročal, da so včeraj v Lombardiji ( S Italija) odkrili nov primer OKUŽENEGA moškega, ki ni bil na Kitajskem, je bil pa v stiku z ljudmi, ki so se vrnili iz Kitajske.
Tako, da je ta VIRUS kar TRDOŽIV.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.