Pri Preboldu umrl otrok, ki je ostal pozabljen v avtomobilu

Uredništvo

Foto: Pixabay.com
Včeraj je v Sv. Lovrencu pri Preboldu umrl otrok, mlajši od dveh let, ki je ostal v avtomobilu, ki je bil parkiran na soncu. Zoper mater otroka in njenega partnerja je policija sprožila preiskavo zaradi povzročitve smrti iz malomarnosti.

Iz NIJZ medtem prihajajo ponovna opozorila pred nevarnostjo puščanja otrok oz. kogarkoli v avtomobilu, posebej še, če je ta parkiran na soncu. Že pri 21 stopinjah zunanjega zraka se lahko avtomobil na soncu v nekaj minutah močno segreje in ogroža ljudi, ki bi bili v njem, četudi je bil pred parkiranjem shlajen s klimo in ima priprta okna.

Posebej ogroženi so otroci, ki še nimajo povsem razvitega znojenja, ter starejši, kjer je sistem hlajenja telesa že nekoliko oslabljen. Staršem zato svetujejo, da vedno preverijo, če je otrok na zadnjem sedežu avtomobila ter na zadnji sedež poleg otroka odložijo kakšen predmet, ki ga bodo po odhodu iz avtomobila potrebovali in zagotovo vzeli s seboj.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki