Radiologi celjski bolnišnici vrnili 17 tisoč evrov za storitve nad normo, opravljene v delovnem času

Uredništvo

Splošna bolnišnica Celje
Analiza dela radiologov v celjski bolnišnici je pokazala, da so del storitev, ki so jih opravljali po podjemni pogodbi, in so namenjene skrajševanju čakalnih vrst, opravili v rednem delovnem času. Dodatno delo so opravili po tem, ko so dosegli siceršnjo normo opravljenih storitev, vendar so po mnenju bolnišnice neupravičeno prejeli del honorarjev. Gre za dobrih 17.000 evrov, ki so jih bolnišnici že vrnili.

Nepravilnosti so odkrili pri dvanajstih od trinajstih zaposlenih radiologov, vseh dvanajst kršiteljev pa je prejelo tudi opomin pred odpovedjo delovnega razmerja. Bolnišnica se je odzvala tudi na namige, da so radiologi namerno zavlačevali z izdajanjem izvidov. Kot so pojasnili, so radiologi ves čas svoje delo opravljali v skladu z normativi in obveznostmi po pogodbi o zaposlitvi.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki