Supercelična nevihta ohromila Gradec

Uredništvo

Foto: Neurje.si

Supercelična nevihta se je včeraj zvečer razbesnela nad mestom Gradec na avstrijskem Štajerskem, neurje pa je bilo vidno tudi iz obmejnih delov Slovenije. Padala je 8 centimetrov debela toča, zalivalo je kleti, zaradi izpada elektrike so za nekaj ur obstali tramvaji v mestu. Nevihta se je nato premaknila proti Madžarski, a medtem že oslabela, tako da drugje ni povzročala večjih težav. 

Slovenijo je tokratna nevihta obšla, se pa nova vremenska fronta z večjimi nalivi obeta v ponedeljek, ko utegne na posameznih mestih kakšen hudournik tudi poplaviti. 

 

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00