Robert Golob se je Vatikanu zahvalil za podporo pri kampanji za nestalno članstvo v Varnostnem svetu

Uredništvo

Vir: Twitter @vladaRS
Premier Robert Golob se je na včerajšnjem srečanju z vatikanskim državnim tajnikom Pietrom Parolin zahvalil Svetemu sedežu za podporo pri kampanji za nestalno članstvo v Varnostnem svetu Združenih narodov.

Na srečanju s Parolinom je bilo sicer govora tudi o razmerah na Zahodnem Balkanu, s poudarkom na Kosovu in vojni v Ukrajini. Kot so sporočili iz Golobovega kabineta, sta se premier Golob in državni tajnik Parolin ob tem na pogovorih v Kopru zavzela za tvorno sodelovanje v obdobju 2024 in 2025, ko bo Slovenija mesto nestalne članice varnostnega sveta zasedala. Priložnost za sodelovanje vidita zlasti v podpori solidarnosti, družbeni enakosti, miru in boju proti podnebnim spremembam.

Golob in vatikanski državni tajnik kardinal sta se sicer prvič srečala decembra lani, ko je premier obiskal Vatikan.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki