Spor okrog osamosvojitvene vojne: Sašo Hribar s tožbo nad predsednika osamosvojitvene vlade Peterleta

Uredništvo

foto: zajem slike TV Slovenija
Voditelj na Radiu Slovenija Sašo Hribar je napovedal, da bo zaradi očitkov o dezerterstvu prihodnji teden vložil tožbi zoper predsednika Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve Lojzeta Peterleta in Draga Zadergala z RTV Slovenija.

"Tole ni šala in ne morem ostati ravnodušen," je za STA poudaril Sašo Hribar. Peterleta bo tožil zaradi njegovih navedb za Novo24TV, da je Hribar v času osamosvojitvene vojne dezertiral iz enote teritorialne obrambe (TO). Hribar očitke zavrača, prav tako jih zavrača tudi takratni poveljnik TO-ja ljubljanske pokrajine Janez Lesjak, ki je bil Hribarju kot članu čete TO Ivančna Gorica nadrejen.

Zoper v. d. strokovnega direktorja za področje prava na RTV Slovenija Zadergala pa bo vložena tožba zaradi njegovega zapisa na družbenem omrežju Twitter 30. aprila, da je bil Hribar dezerter in da sramoti osamosvojitveno vojno, njene žrtve in akterje zato, da bi sam pri sebi prebolel svojo strahopetnost.

Hribar je namreč v oddaji Radio Ga Ga na nacionalnem radiu izven satiričnega dela dejal, da mu gre muzej slovenske osamosvojitve in njegovi prdci na živce ter postavil trditev, da osamosvojitvene vojne ni bilo. "Bila je agresija na Slovenijo, ampak zgodovinske danosti so bile take, da je bilo vsakomur jasno, da se vojna v Sloveniji ne more razplamteti, ker je armada komaj čakala, da gre 100 kilometrov nižje. Kar je bilo v Sloveniji, je bila telepatska državljanska vojna. "

Takratno državno vodstvo, ki je izpeljalo osamosvojitev Slovenije je označil za "hujskače iz Cankarjevega doma", ki si "postavljajo spomenik sovraštva in govorijo, da gre za spomenik osamosvojitve."
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki