Severnokorejska vlada ostro skritizirala uradnike, ki so vodili neuspešno izstrelitev izvidniškega satelita

Uredništvo

Vir: Pixabay
Severnokorejska vlada je po neuspešni izstrelitvi izvidniškega satelita, "ostro" skritizirala uradnike, ki so bili odgovorni za polet. Kot smo že poročali, je satelit odletel v morje.

Centralni odbor vladajoče Delavske stranke je že zahteval preiskavo, ob tem pa je ponovil obljubo, da bo Severna Koreja kmalu uspešno izstrelila svoj satelit. Pjongjang je 31. maja v orbito poskušal poslati izvidniški satelit, vendar je raketa, ki je satelit nosila, kmalu po izstrelitvi padla v morje zahodno od Korejskega polotoka. Tam jo je našla južnokorejska vojska ter pobrala del razbitin, s pomočjo želi raziskati raketni program svoje severne sosede.

Resolucije ZN Severni Koreji prepovedujejo preizkušanje balističnih raket vseh dosegov, ki so lahko opremljene tudi z jedrsko konico. Na kar pa se Severna Koreja seveda požvižga. Aprila so na primer izstrelili medcelinsko balistično raketo na trdo gorivo, v odgovor pa je Južna Koreja okrepila obrambno sodelovanje z ZDA.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki