Shod upokojencev: Kritični tudi do prevzema RTV
Upokojenci pod vodstvom Pavla Ruparja so na že petem shodu upokojencev napolnili Trg Republike. Protestniki so se sprva zbrali pred RTV Slovenija ter Ustavnim sodiščem, obe skupini, pa sta se nato zbrali pred Državnim zborom.
Običajnim zahtevam so dodali še poziv k prenehanju plačevanja RTV prispevka ter izrazili kritiko do novoizvoljenega sveta RTV, ki da ni izvoljen od ljudstva. Pozvali so tudi, da naj RTV naročnino zberejo kar nevladne organizacije, ki so imenovale predstavnike. Nekateri novinarji RTV Slovenija so se pritožili, da so jih v času protesta žalili in ovirali.
Kritični so tudi do zakona o dolgotrajni oskrbi, ki so ga označili za skropucalo, uradne sogovornike vlade pa je Rupar označil za debatni krožek, ki ničesar ne doseže. Rupar je še napovedal, da današnji shod ni bil zadnji.
Običajnim zahtevam so dodali še poziv k prenehanju plačevanja RTV prispevka ter izrazili kritiko do novoizvoljenega sveta RTV, ki da ni izvoljen od ljudstva. Pozvali so tudi, da naj RTV naročnino zberejo kar nevladne organizacije, ki so imenovale predstavnike. Nekateri novinarji RTV Slovenija so se pritožili, da so jih v času protesta žalili in ovirali.
Kritični so tudi do zakona o dolgotrajni oskrbi, ki so ga označili za skropucalo, uradne sogovornike vlade pa je Rupar označil za debatni krožek, ki ničesar ne doseže. Rupar je še napovedal, da današnji shod ni bil zadnji.
Povezani članki
Zadnje objave
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Sem bil tam,
je bilo kar burno in veliko ljudi.
Zahteve do vlade so v redu, všeč mi je bilo, da vrli P. Rupar vedno
reče, da bo zastopal tudi tiste v domovih in tiste, ki ne zmorejo od doma v LJ.
Jaz sem oddal pristopno izjavo
in ljudi okrog Ruparja opozoril,
DA V LJUBLJANI NI NITI ENEGA
ZDRAVNIKA,
KI BI SPREJEMAL - NOVE PACIENTE. Sem to danes preveril v ZD BEŽIGRAD.
Jaz imam zelo OK ZDRAVNICO OD PREJ V Kranju,
PA BI SEVEDA RAD DOBIL KAKO ENAKO DOBRO V LJ,
ker sem že nad 10 let v LJ.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 71 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan:
ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokirarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje: za
razvoj pozitivnih vse- slovenskih domoznanskih društev, muzeji “ORLOV” itd
Rokc5
Ni kaj, vztrajnosti Ruparju ne moremo očitati. Po mojem bo poletje tisto, ki bo gibanju dalo zalet ali ga zlomilo. Če jih vlada do oktobra/novembra ne ustavi (z medijsko kanonado ali pa z kakšnim političnim spinom - beri kakšnim denarnim ukrepom, 'bombončkom') in če se gibanje v širši civilni družbi pozicionira kot player, potem je možno vse. Za vlado oz. levo civilno družbo je tudi problem, ker bi morebitne slabšajoče razmere ali gospodarsko ohladitev (ki se napovedujeta) v svoja populistična jadra zajel Rupar in ne razni 'vstajniki', ker le-ti pač svojo vlado že imajo.
Andrej Muren
Bog obvari, da bi bil današnji zbor upokojencev zadnji, saj se potem lahko kar poslovimo od kakršnega koli dviga pokojnine za dalj časa.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.