Slovaški premier odstopil že po petih mesecih

Uredništvo

Vir: Pixabay
Slovaški premier Eduard Heger, ki je od decembra vodil začasno vlado, je že po 5 mesecih predsednici države Zuzani Čaputovi podal odstopno izjavo. Njegova vlada je bila sicer šibka, dodatno pa sta jo pred kratkim omajala še dva odstopa ministrov.

Na Slovaškem so sicer že napovedane predčasne parlamentarne volitve, in sicer 30. septembra,  predsednica pa je popoldne sporočila, da bo tehnično vlado do njih vodil viceguverner slovaške centralne banke Ludovit Odor. Tehnična vlada bo imenovana 15. maja.

Heger je pojasnil, da se je za odstop odločil, ker Čaputova ni sprejela nobenega njegovega predloga glede vodenja vlade v aktualni politični krizi. Heger je volitve kljub predsedničinim pozivom prestavil na september, sam pa svari, da bodo volitve na oblast znova pripeljale socialdemokrate, ki jih obtožuje korupcije, poleg tega pa so ti še zadržani do podpore Ukrajini. Heger je bil sicer do marca predstavnik desnosredinske stranke Olano, ki jo je tudi vodil, nato pa zapustil. Takrat je napovedal tudi obiskovanje nove stranke, katere cilj bo združiti desno sredino.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki