Slovenija bo za pomoč pri zdravstveni oskrbi na Koroškem zaprosila Avstrijo

Uredništvo

Vir: Twitter @Slovenskavojska


Ministrstvo za zdravje je skupaj z zunanjim ministrstvom Avstrijo prosilo za pomoč pri zdravstveni oskrbi oseb na področju koroške regije. Ta se sicer nanaša samo na področja, pri katerih je bil dostop onemogočen, evakuacija pa je bila možna samo z avstrijske strani.




Kot so sicer navedli na ministrstvu, je stanje v bolnišnicah po Sloveniji stabilno. Izjema je recimo samo psihiatrična bolnišnica v Begunjah, ki je bila poplavljena, kjer potekata intenzivno čiščenje in sanacija.




Bolnišnico v Begunjah je sicer obiskal tudi vodja sektorja za duševno zdravje na ministrstvu Branko Bregar in zagotovil vso pomoč ministrstva, ki jo to lahko nudi.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00