Slovenska karitas doslej zbrala poldrugi milijon. Saje: Gospod blagoslavlja vsako lopato, ki jo zasadimo v nanošen prod.

Uredništvo

vir: TW @rs_mnvp


V Slovenski karitas so doslej zbrali več kot 1,5 milijona evrov za pomoč žrtvam poplav. Na petkovi tiskovni konferenci so predstavniki škofijskih karitas Maribor, Ljubljana in Celje predstavili pomoč na terenu. Med drugim so povedali, da se nadaljuje čiščenje in sanacije po poplavah, do sedaj pa so na teren posredovali 300.000 evrov za nujno pomoč in bone za gospodinjstva za nujne potrebščine.

Kot ocenjujejo, je v Sloveniji poškodovanih vsaj 4000 hiš in stanovanj. "Naša prva skrb so stanovanja in hiše, moramo pa vedeti, da kvalitete življenja ne predstavljajo samo stanovanja in hiše, ampak tudi pot do zdravnika, lekarne, trgovine," je dejal generalni tajnik Karitas Peter Tomažič.

Spodaj objavljamo del nagovora predsednika Slovenske škofovske konference Andreja Sajeta:

"Ko se odpravimo na teren pomagat in ko opazujemo uničenje, ki so ga povzročila neurja, se nam lahko zazdi, da je naše delo le kaplja v morje. Ko gledamo solze, ki polzijo po licu mlade mame in očeta, ki sta izgubila dom za svojo družino, se nam milo stori in srce za trenutek upade. Ko gledamo gospodarsko škodo ter neštete spremenjene usode ljudi, se nam zdi, da je škoda prevelika, da bi jo lahko popravili.

Takrat se spomnimo, posebej vi, dragi sodelavci Karitas, da Gospod obljublja svoje plačilo celo tistemu, ki dá piti samo kozarec hladne vode enemu izmed teh malih. (Mt 10,42) To je obljuba vašemu delu!

Zavedajmo se, da Gospod blagoslavlja naše napore in naše delo: vsak paket pomoči, ki ga damo iz rok; vsako lopato, ki jo zasadimo v nanošen prod; vsak zamah z metlo, ko se trudimo odstranjevati blato z naših dvorišč."
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00