Socialni demokrati bi ukinili dan spomina na žrtve komunističnega nasilja

Uredništvo

Vir: Twitter @tfajon


Lani smo Slovenci prvič obeleževali nacionalni dan spomina na žrtve komunističnega nasilja. Razglasila ga je vlada Janeza Janše, in sicer z namenom, "da povzročitelje nasilja in zla dejanja merimo po istih kriterijih in sledeč naporom, da se prepreči ponovitev najbolj tragičnih dogodkov iz naše zgodovine".

17. maj je bil izbran, ker se je na ta dan leta 1942 zgodil prvi množični komunistični pomor slovenskih civilistov.

V petek, slab teden pred dnevom spomina, so se Socialni demokrati zavzeli, da se sklep prejšnje vlade prekliče (celotno izjavo lahko preberete spodaj).

Profesor in bivši minister dr. Žiga Turk se je na Twitterju odzval s sledečimi besedami: "Prav je, nujno je, da imamo v Sloveniji tak dan. Seveda pa boste ponosni nasledniki to preklicali, ker bi se radi še naprej pretvarjali, da vaši predniki niso pobili 941 slovenskih civilistov že do pomladi leta 1942, ko ni bilo še nikjer nobenih domobrancev ali vaških straž. In se pretvarjali, da žrtev revolucionarnega komunističnega nasilja ni, ker ste/so jih pač poskrili v brezna in rudniške jaške, kjer bi, če bi bilo po vaše, tudi ostali. Da. Vas. Ni. Sram!"

https://twitter.com/llisjak/status/1657435935779311617?s=20




Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki