Šole bodo po celotni Sloveniji začele s poukom 1. septembra
Minister za vzgojo in izobraževanje Darjo Felda je na današnji novinarski konferenci sporočil, da tudi šole na poplavnih območjih ne bodo preložile začetka šolskega leta. V novem šolskem letu bo potekala prenova učnih načrtov, napovedujejo se tudi spremembe zakona o osnovni šoli. Minister Felda je za TV Slovenija tudi dejal, da bo, če bo potrebno, uvedeno tudi šolanje na daljavo.
V prihodnjem šolskem letu bo intenzivno potekala prenova učnih načrtov, ki jih nameravajo na ministrtsvu pripraviti do konca koledarskega leta 2024, da bi jih uvedli s 1. septembrom 2025. Prenovili naj bi več kot 200 učnih načrtov in katalogov znanj za osnovne in srednje šole. Želijo si, da bi bili učni načrti sodobni, da bi vključevali metodično-didaktična priporočila in da bi imeli za prvo triletje osnovne šole enovit učni načrt, saj tam vse predmete uči en učitelj, je pojasnil.
1 komentar
Andrej Muren
Ko sem pred mnogimi leti hodil še v šolo, smo s poukom vedno začeli 5. septembra. Od takrat je globalno ogrevanje poletje potisnilo daleč v september. Jaz sem večkrat šel v šolo prvi dan že v plašču. Danes se gre v kratkih rokavih. Torej ni razloga, da potiskajo začetek pouka nazaj v poletje.
Lahko bi namreč odpravili par nesmiselnih počitnic, prve so t. i. krompirjeve, tudi pomladi okoli 1, maja ali velike noči je teden preveč. Pa še med Božičem in novim letom je menda tudi ves teden prosto. Tako bi lahko "jeseni" začeli šolo nekaj dni kasneje, predlagal bi nekje okrog 10. septembra.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.