Sporazum o neplačnih zadevah v visokem šolstvu potrdila tudi vlada

Uredništvo

Foto: Posnetek zaslona
Vlada je potrdila sporazum s Sindikatom za visoko šolstvo Slovenije glede neplačnih zahtev, medtem ko se plačne zahteve še rešujejo na ločenih pogajanjih. Sporazum, ki je bil potrjen prejšnji teden, rešuje zadeve, kot so sobotno leto, ureditev dela na daljavo, nadomestilo za uporabo lastnih sredstev pri delu na domu ter revalorizacija vrednosti sindikalnega dela.

Prav tako se ukvarja z enako vrednostjo neposrednega pedagoškega dela ne glede na zaposlitveni status ter pravico do kritja materialnih stroškov za raziskovalno, strokovno ali umetniško delo. Sporazum ureja tudi obseg neposredne pedagoške obveznosti in starostne razbremenitve za strokovne sodelavce. Osrednja stavkovna zahteva ostaja odprava plačnih nesorazmerij na treh javnih univerzah.

Glede zahtev v povezavi s plačami se vladna in sindikalna stran pogajata na ločenih pogajanjih o plačnih stebrih.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00