Srbija pobira neprijavljeno orožje

Uredništvo

Vir: Pixabay
V ponedeljek se je v Srbiji začela akcija predajanja neregistriranega orožja in streliva. Za vse, ki ga bodo policiji izročili do 8. junija, ne bo nobenih posledic, prav tako jim ne bo treba pojasnjevati izvora orožja. Po enem mesecu pa bodo sledile racije, preiskave domov in ostre sankcije, če bo policija pri kom odkrila neregistrirano orožje.

Na policijskih postajah po Srbiji so že prvi dan prejeli zajetno količino orožja in streliva. Kot je notranje ministrstvo sporočilo po Facebooku, so ljudje predali že 1.500 kosov neregistriranega orožja, 50.000 nabojev in več kot 100 ročnih bomb. Med predanim neregistriranim orožjem pa so bili tudi minometi, je sporočilo ministrstvo.

Glede na podatke raziskovalnega projekta Small Arms Survey (SAS) naj bi imelo v Srbiji orožje 39 od 100 ljudi, kar je največ v Evropi. Srbsko nacionalno združenje za orožje medtem navaja podatek, da je v zasebni lasti več kot 900.000 kosov orožja – od pištol do lovskega orožja.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki