Srebrna nit zbrala podpise za zakon o evtanaziji, Gibanje za otroke in družine zagnalo peticijo proti medicinski zastrupitvi bolnih in ostarelih
Društvo Srebrna nit je zbralo potrebnih 5.000 podpisov, ki jih potrebuje, da v parlamentarno obravnavo vloži zakon, ki bi uzakonil evtanazijo oz. medicinsko usmrtitev na zahtevo bolnika. 60-dnevni rok za zbiranje se sicer konča 22. junija.
Medtem je Peticijo za spoštovanje življenja bolnih in ostarelih in proti zakonu o medicinski zastrupitvi bolnih in ostarelih zagnalo tudi Gibanje za otroke in družine. Prepričani so, da je namesto siljenja bolnih in ostarelih v smrt le tem potrebno izkazati pomoč, bližino in sočutje.
V peticiji poudarjajo, da je medicinska usmrtitev v nasprotju s 17. členom slovenske ustave, da je njena uzakonitev motivirana z zmanjšanjem stroškov za zdravljenje in oskrbo starejših, predstavlja nevarnost za osamljene in drugače ranljive skupine ljudi ter zdravnike sili v prelom Hipokratove prisege.
S peticijo želijo vzpodbuditi ljudi, da povzdignejo glas proti "etično sprevrženemu zakonu" ter zaščitijo "zdravstvene prostore in domove za starejše kot varne kraje, kjer bo za bolnike in ostarele poskrbljeno in v katere zastrupljevalski propagandisti ne bodo imeli dostopa."
Več vsebin iz omenjenega področja:
Evtanazija: Od Hipokratove prisege do “milostne smrti” v nacističnem Tretjem rajhu
Zdravniška zbornica glede evtanazije in pomoči pri samomoru: ne moremo biti kot obveza vpleteni v nekaj, s čimer se tudi strokovno ne strinjamo
Na kaj ljudje nasedajo, ko gre za evtanazijo
Medtem je Peticijo za spoštovanje življenja bolnih in ostarelih in proti zakonu o medicinski zastrupitvi bolnih in ostarelih zagnalo tudi Gibanje za otroke in družine. Prepričani so, da je namesto siljenja bolnih in ostarelih v smrt le tem potrebno izkazati pomoč, bližino in sočutje.
V peticiji poudarjajo, da je medicinska usmrtitev v nasprotju s 17. členom slovenske ustave, da je njena uzakonitev motivirana z zmanjšanjem stroškov za zdravljenje in oskrbo starejših, predstavlja nevarnost za osamljene in drugače ranljive skupine ljudi ter zdravnike sili v prelom Hipokratove prisege.
S peticijo želijo vzpodbuditi ljudi, da povzdignejo glas proti "etično sprevrženemu zakonu" ter zaščitijo "zdravstvene prostore in domove za starejše kot varne kraje, kjer bo za bolnike in ostarele poskrbljeno in v katere zastrupljevalski propagandisti ne bodo imeli dostopa."
Več vsebin iz omenjenega področja:
Evtanazija: Od Hipokratove prisege do “milostne smrti” v nacističnem Tretjem rajhu
Zdravniška zbornica glede evtanazije in pomoči pri samomoru: ne moremo biti kot obveza vpleteni v nekaj, s čimer se tudi strokovno ne strinjamo
Na kaj ljudje nasedajo, ko gre za evtanazijo
Povezani članki
Zadnje objave
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Parada za vse ali za nikogar
23. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Andrej Muren
Kritiki evtanazije po mojem mnenju povsem pravilno pravijo, da se bo evtanazija začela z odstranjevanjem starih bolnih onemoglih ljudi, nato pa nadaljevala do odstranjevanja trenutni (seveda levi) oblasti nezaželenih ljudi. Kot v Stalinovih časih. Zato bo treba na morebitnemu referendumu proti temu zakonu, ki bo seveda sprejet, odločno reči NE, če hočemo sebi dobro.
NatalijaL
Bog se nas usmili! Začnimo moliti za srečno zadnjo uro. Nisem za evtanazijo, sem pa proti umetnemu podaljševanju življenja oz. agonije ali vegetiranja. Za vsakega itak nekoč pride čas, ko je treba oditi.
Kaj pa vem
Rešitev za dolgotrajno oskrbo!!! Rešitev za pokojninski sistem! Kam plovemo?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.