Stavkali bodo še zaposleni v Fursu

Uredništvo

Vir: sl.wikipedia.org
Zaposleni na Finančni upravi (FURS) so začeli s stavko. Ta je bila sicer napovedana že v začetku leta, nato pa so jo zamrznili v februarju.

Po zakonu o finančni upravi morajo zaposleni med stavko opravljati nujna dela in naloge finančne uprave ter z njimi povezane podporne naloge, če bi njihovo neopravljanje lahko ogrozilo finančno stabilnost, blagovni promet ali izpolnjevanje mednarodnih obveznosti države.

Stavko so februarja sicer zamrznili z napovedjo, da bodo počakali na rezultat pogajanj o plačni reformi javnega sektorja. Med drugim zaposleni zahtevajo višje plače, poleg tega pa še štiriodstotni dodatek k bruto plači zaradi zakonske določbe, da uslužbenci finančne uprave ne smejo opravljati dejavnosti, ki niso združljive z nalogami finančne uprave, ter dejavnosti, ki pomenijo navzkrižje interesov po zakonu o javnih uslužbencih ali drugem zakonu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki