Ste zavarovani pri Vzajemni? Morda le še kratek čas ...

Uredništvo

Največja zdravstvena zavarovalnica v Sloveniji, Vzajemna, se je po lastnih besedah znašla v nevzdržnem stanju, saj se stroški storitev večajo, vlada pa je prepovedala zvišanje mesečnega prispevka.

Predsednik uprave vzajemne je zagrozil s hudimi posledicami, v katere bodo prisiljeni, če se zadeva ne izboljša: "Mi bomo morali prekiniti pogodbe, kar bi pripeljalo do katastrofalne eskalacije."

Brez dopolnilnega zavarovanja bi lahko vsaj v teoriji ostalo do 800.000 slovenskih državljanov. Minister za socialne zadeve Luka Mesec je sklicujoč se na časovnico miril, da bo do septembra "preneseno dopolnilno zavarovanje na drugačen način", tako da nihče naj ne bi ostal brez. Časovnice se sicer v tej vladi niso izkazale za zanesljive.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki