Številne reke naj bi ponoči še narasle. Premier: Škoda bo rekordna
Silovite poplave v velikem delu Slovenije spremljamo že ves dan, več vodotokov na severu države je po ocenah Arsa doseglo rekordne vrednosti: denimo Sava pri Mednem, Poljanska Sora v Žireh, Kamniška Bistrica v Kamniku, Mislinja v Dovžah. Neurja naj bi terjala tudi tri smrtne žrtve.
Škoda je rekordna, tolikšne zaradi naravnih nesreč v samostojni Sloveniji še nismo imeli, je na večerni novinarski konferenci dejal premier Golob, ki se je poleg tega zahvalil vsem, ki pomagajo, in dejal, da imamo po njegovem v Sloveniji najboljši sistem zaščite in reševanja v Evropi. Za jutri je sklical sejo sveta za nacionalno varnost, "ker se želimo vsi politični akterji, vključno z opozicijo, poenotiti, da moramo v takšnih časih stopiti skupaj in poskrbeti, da smo čim bolj učinkoviti pri ukrepih, ki jih mora politika ponuditi in izvesti v korist ljudi”, kot je dejal.
In obeti? Padavine se trenutno krepijo in se bodo razširile nad vso državo, nalivi se bodo nadaljevali v osrednji, vzhodni in južni Sloveniji, mogoča so razlivanja hudourniških rek in potokov, ki bodo prispevali dodatno vodo večjim rekam, pravijo strokovnjaki.
Po besedah hidrologa Janeza Polajnarja se poplave selijo v srednje in spodnje dele rečnih strug, posebej ob Savi. Savinja bo začela upadati zjutraj, še nekoliko narasla naj bi Mura, ob kateri upajo, da bodo zdržali protipoplavni nasipi. Drava naj ne bi več naraščala.
Škoda je rekordna, tolikšne zaradi naravnih nesreč v samostojni Sloveniji še nismo imeli, je na večerni novinarski konferenci dejal premier Golob, ki se je poleg tega zahvalil vsem, ki pomagajo, in dejal, da imamo po njegovem v Sloveniji najboljši sistem zaščite in reševanja v Evropi. Za jutri je sklical sejo sveta za nacionalno varnost, "ker se želimo vsi politični akterji, vključno z opozicijo, poenotiti, da moramo v takšnih časih stopiti skupaj in poskrbeti, da smo čim bolj učinkoviti pri ukrepih, ki jih mora politika ponuditi in izvesti v korist ljudi”, kot je dejal.
In obeti? Padavine se trenutno krepijo in se bodo razširile nad vso državo, nalivi se bodo nadaljevali v osrednji, vzhodni in južni Sloveniji, mogoča so razlivanja hudourniških rek in potokov, ki bodo prispevali dodatno vodo večjim rekam, pravijo strokovnjaki.
Po besedah hidrologa Janeza Polajnarja se poplave selijo v srednje in spodnje dele rečnih strug, posebej ob Savi. Savinja bo začela upadati zjutraj, še nekoliko narasla naj bi Mura, ob kateri upajo, da bodo zdržali protipoplavni nasipi. Drava naj ne bi več naraščala.
Povezani članki
Zadnje objave
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Golobov operativec Muženič odhaja v Tacen, na čelo NPU Borut Franca
22. 6. 2026 ob 12:35
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Sonatine
No in kdaj se bo Holob blagovolil pridevat v službo in na svet za nacionalno varnost? Izredne razmere v državi trajajo že dva dni! Konkubine tudi ne bodo klicale na pomoč ljudem, ker niso nutrije? Levi aktivisti se nič aktivirali, ko gre za ljudi? Seveda ne, saj so oni t.i. ljudstvo, elita, ki uživa na bogatih in prestižnih počitnicah v eksotičnih krajih. "Ljudstvo" uživa, tudi na račun bogatih proračunskih dotacij, ljudje, ki te dotacije plačujejo iz svojega žepa, pa so ostali brez domov. Sramota! Nika in Holobnjak, prevzemite odgovornost, odstopite kolektivno! Ste sramota za to državo in ljudje si vas ne zaslužimo - takšnih brezbrižnih lažnivcev in tlačiteljev že ne! Spokajte vi in vaše "ljudstvo", ljudje želimo imeti besedo nazaj!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.