Stoltenberg: Kitajska dobava orožja Rusiji bi naletela na oster odziv članic Nata
Vsakršna kitajska dobava orožja Rusiji bi bila zgodovinska napaka, ki bi naletela na hude posledice, so se danes po besedah generalnega sekretarja zveze Nato Jensa Stoltenberga strinjale članice zavezništva. Več članic, tudi ZDA, je napovedalo oster odziv, je dejal.
Stoltenberg je povedal, da doslej niso našli dokazov, da bi Kitajska Rusiji dobavljala orožje, vendar pa početje Pekinga pozorno spremljajo.
Obenem je poudaril, da je treba biti v odnosih s Pekingom jasen, da je vse tesnejše sodelovanje Kitajske in Rusije skrb vzbujajoče. Peking namreč ni obsodil ruske agresije na Ukrajino, prav tako pa pomaga pri spodbujanju ruskega gospodarstva, je dejal generalni sekretar.
Stoltenberg je povedal, da doslej niso našli dokazov, da bi Kitajska Rusiji dobavljala orožje, vendar pa početje Pekinga pozorno spremljajo.
Obenem je poudaril, da je treba biti v odnosih s Pekingom jasen, da je vse tesnejše sodelovanje Kitajske in Rusije skrb vzbujajoče. Peking namreč ni obsodil ruske agresije na Ukrajino, prav tako pa pomaga pri spodbujanju ruskega gospodarstva, je dejal generalni sekretar.
Povezani članki
Zadnje objave
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
rasputin
Skrb vzbujajoča je ameriška politika, ki ji pokorno sledi EU in Nato. To je imperialistična politika, ki si hoče podrediti ves svet.
Kdaj bodo Stoltenberg in ostali dojeli, da ves svet vidi zlaganost zahodne propagande in da je vedno več ljudi tudi na Zahodu, ki se jim odpirajo oči glede resničnih dejstev vojne v Ukrajini, ki je krivda Zahoda in Nata, predvsem pa Amerike?
Kitajska si ne bo pustila soliti pameti od Stoltenberga, Macrona ali Leyenove, aparatčikov v službi ameriškega imperializma. Tudi Kitajci imajo zgodovinske izkušnje z zahodnim imperializmom in dobro razumejo, da se v Ukrajini bije vojna za unipolarni svet pod vodstvom Washingtona, ki pa razpada in se nepovratno preobraža v multipolarni svet.
Madison
"Kitajska si ne bo pustila soliti pameti od Stoltenberga, Macrona ali Leyenove..." *********** Mogoče si kitajska politika res ne bo pustila soliti pameti od naštetih, gotovo pa si bo kitajsko gospodarstvo pustilo soliti pamet od denarja političnih entitet, ki jih predstavljajo našteti. In kitajska politika zelo upošteva mnenje kitajskega gospodarstva. Da kitajska politika visoko ceni gospodarsko sodelovanje z Evropsko unijo smo lahko videli tudi ob otvoritvi pelješkega mostu, ko je predsednik Ši Džinping preko spleta osebno nagovoril vse prisotne in s tem tudi širšo evropsko javnost. Proputinistom se kar meša, ko ugotavljajo, da so Kitajci še naprej voljni pogovarjati se in dogovarjati s svojimi največjimi trgovinskimi partnericami v svetu, to je z ZDA, z EU, z Japonsko, z Južno Korejo,... o tem, kako ustaviti rusko agresijo v Ukrajini in znova vzpostaviti mir v regiji in v svetu. Ko bo Rusija gospodarsko na kolenih (deloma je že), jo bo kitajska politika z nasmeškom spravila v podrejen položaj dobaviteljice poceni energentov in ostalih rudnih bogastev. Toda kitajsko gopodarstvo bo še vedno potrebovalo ogromen zahodni trg, da bi properiralo ter zadovoljilo vse potrebe milijardne kitajske populacije. Proputinisti mislijo, da Kitajska preži in čaka samo na to, da bi vojaško zavladala polovici sveta. A proputinisti itak živijo zgolj v lastnih blodnjah in zmotah. Kitajskim komunistom na oblasti sicer ne gre zaupati, ker za svojimi prijaznimi nasmeški najverjetneje skrivajo pretkane načrte. Toda Kitajci so v splošnem tudi zelo delovno in marljivo ljudstvo, ki venomer dokazuje, da mu je lastno preživetje in ekonomska properiteta pomembnejša od nesmiselnega vojskovanja. Kitajsko miselnost vodi večtisočletna vzhodnjaška kultura. Kitajci niso podivjano, zavojevalsko stepsko ljudstvo kakor Rusi.
Madison
Popravek: dvakrat tiskarska napaka v mojem komentarju, namesto 'bi properiralo' = 'bi prosperiralo' in namesto 'properiteta' = 'prosperiteta'. Tiskarski škrat me je "kaznoval" za uporabo tujk, namesto slovenskih izrazov za gospodarski 'razvoj', 'razcvet', 'uspešnost', 'napredek' ipd. ????
rasputin
Proputinistom se kar meša, ko ugotavljajo, da so Kitajci še naprej voljni pogovarjati se in dogovarjati s svojimi največjimi trgovinskimi partnericami v svetu, to je z ZDA, z EU, z Japonsko, z Južno Korejo... *** Meni se zdi, da se bajdenistom tvojega kova kar meša, ker načrt Zahoda za gospodarski bojkot Rusije ne uspeva, saj se mu večina svetovnih držav ni pridružila in še celo zahodne države kršijo svoje lastne sankcije, mnoga zahodna podjetja pa se povsem požvižgajo na sankcije in trgujejo z Rusijo prek tretjih držav. Vsak normalen človek pa se zaveda, da je svetovna trgovina vir našega blagostanja in samo norci tipa Biden, Leyenova & Co mislijo, da bo Zahod in svet profitiral ob gospodarski in siceršnji osamirtvi Rusije. V resnici so sankcije bumerang, ki je udaril tudi Zahod prek višanja cen energentov in posledične visoke inflacije. Poleg tega se države t.i. globalnega Juga združujejo in izpodrivajo dolar in evro kot svetovni valuto, kar je velik udarec za Zahod, zlasti za Ameriko. Po tej vojni nič več ne bo tako, kot je bilo, krajši konec pa bo potegnil Zahod, ne glede na izid vojne v Ukrajini. Nič bat, resnica o vojni v Ukrajini bo prej ali slej prišla na dan oziroma tudi v glavne medije in politično govorico, ki se zdaj kot hudič križa ogiba dejstev kot so: - da je Obama-Bidenova administracija zrežirala državni udar v Ukrajini leta 2014, - da je marionetni proameriški skrajno nacionalistični unitaristični režim sprožil genocidno državljansko vojno zoper rusko manjšino v Ukrajini, ki je veliko hujša kot je bila srbska genocidna politika zoper Kosovarje, na katero je Zahod reagiral z napadom na Srbijo in osamosvojitvijo Kosova, - da Zahod uporablja dvojne vatle do ukrajinskega genocida nad rusko manjšino in do srbske genocidne politike do Kosovarjev, - da je Zahod prvi prekršil pravilo o mirnem reševanju sporov z napadom na Srbijo in o nespreminjaju povojnih evropskih meja z ustanovitvijo neodvisnega Kosova, - da je vojna v Ukrajini dolgo načrtovana in izzvana proksi vojna zoper Rusijo na ramenih žrtvovanega in zlorabljenega ukrajinskega naroda, - da je Ukrajina diktatura, Zelenski pa diktator, ki je prepovedal opozicijske stranke in opozicijske medije. itd. Razumi, če moreš, kar je bolj malo verjetno pri fanatiku, ki ima plašnice in vidi samo, kar je oportuno (politično korektno) videti.
Peter Klepec
Mah, seveda gremo v multipolarni svet. En pol smo mi, ta drug pa Rusija. Vmes pa zid, neprodusen. Smo nekaj casa zmotno mislili, da je to za nami in da je konec zgodovine, a smo se debelo zmotili. Ni problema, bomo videli komu bo prej zmanjkalo sape. Sicer bo vlogo drugega pola prevzela Kitajska, ko bo Rusija gavznila, ampak takrat bomo imeli ze dovolj zelezja.
Peter Klepec
re:...Kitajsko miselnost vodi večtisočletna vzhodnjaška kultura. Kitajci niso podivjano, zavojevalsko stepsko ljudstvo kakor Rusi... Narobe razumete. Kitajci so svoje ljudstvo reducirali na ziva bitja brez kancka svobode, ne dosti vec od umetne inteligence. Vse v smislu dominacije drzave nad svetom. Mi samo motimo.
rasputin
Kaj ti nuca železje proti nevtronski bombi? Nič.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.