Študentska organizacija ostro nad vladni načrt, ki bi spremenil sistem študentske prehrane

Uredništvo

Vlada naj bi razmišljala o spremembah sistema študentske prehrane, in sicer z vzpostavitvijo javnih študentskih menz. Temu ostro nasprotujejo v Študentski organizaciji Slovenije (ŠOS), zato so začeli zbirati podpise.

S peticijo vlado pozivajo, naj namesto o novem sistemu razmišlja o ohranitvi in izboljšanju obstoječega sistema. "Verjamemo, da je obstoječ sistem dober, saj za strošek, ki ga za subvencioniranje nosi država, zagotavlja večjo stopnjo dostopnosti, tako lokacijsko kot z vidika pestrosti in dietetike ponudbe, kot bi jih javne menze, ki bi jih morali, prav tako z javnimi sredstvi, zagotavljati visokošolski zavodi," piše sporočilu za javnost.

Nov sistem bi pomenil, da bi bila študentska prehrana dostopna le nekaterim, so prepričani.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki