Talibanska moralna policija zažiga glasbila, saj glasba zavaja mlade in uničuje družbo
Talibanska moralna policija je danes v zahodni afganistanski provinci Herat zažgala več zaseženih glasbil. Predstavnik talibanov je to početje utemeljil s prepovedjo predvajanja glasbe.
Kot so še povedali Talibani, glasba "zavaja mlade in uničuje družbo", glasbila pa so zažgali, ker je poslušanje glasbe prepovedano. Promocijo glasbe so označili za obliko korupcije.
Po vrnitvi na oblast avgusta 2021 so talibani afganistanskim medijem prepovedali predvajanje glasbe. Prejšnji mesec so prepovedali glasbo še v poročnih dvoranah, češ da je v nasprotju z naukom islama. Številni afganistanski umetniki in glasbeniki so posledično zaprosili za azil v zahodnih državah.
Kot so še povedali Talibani, glasba "zavaja mlade in uničuje družbo", glasbila pa so zažgali, ker je poslušanje glasbe prepovedano. Promocijo glasbe so označili za obliko korupcije.
Po vrnitvi na oblast avgusta 2021 so talibani afganistanskim medijem prepovedali predvajanje glasbe. Prejšnji mesec so prepovedali glasbo še v poročnih dvoranah, češ da je v nasprotju z naukom islama. Številni afganistanski umetniki in glasbeniki so posledično zaprosili za azil v zahodnih državah.
Povezani članki
Zadnje objave
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Golobov operativec Muženič odhaja v Tacen, na čelo NPU Borut Franca
22. 6. 2026 ob 12:35
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Peter Klepec
To postaja vec kot groteskno. Najprej je zahod sel v Afganistan spreminjat druzbo, z vojsko. Ker je smatral, da tista druzba ni v skladu z zahodnimi normami glede dostojanstva cloveskega zivljenja. No, potem je zahod ugotovil, da tega ne zna narediti in je ustavil akcijo.
Sedaj bi pa ponavljali isto in pripovedovali, ter se cudili, da druzba ni taka, kot je nasa.
Pri taki stvari se je treba na samem zacetku vprasati kaj hocemo. In ce je namen spreminjanja druzbe (kar je lahko povsem legitimno), potem je treba to tudi konsekventno izvesti. Nihce me ne bo preprical, da se Talibanov ni dalo uniciti in da Afganistana ni mozno upravljati tako dolgo, dokler ni zagotovljena trajna stabilnost. Ce 100.000 vojakov ni bilo dovolj, potem bi jih morali poslati milijon. Pa se kompletno upravo. Ampak zahod ze celo zgodovino nekaj zacne, nekaj casa cmizdri, z velikimi stroski, potem pa odneha, ter potem jamra kako se itak ni dalo nic narest. To je nesposobnost.
Andrej Muren
Mar bi raje preganjali svoje levičarje.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.