Tina Gaber ugotavljala, da 70 % estradnikov najraje podleže kokainu. "A žal si ga ne morejo privoščiti vsi"
Tina Gaber, še nedavno razmeroma nepoznana "influencerka", zdaj pa precej aktivna, glasna in tudi vplivna spremljevalka predsednika vlade Roberta Goloba, te dni pridobljeno medijsko pozornost izkorišča za boj proti odstranitvi invazivnih nutrij iz narave Krajinskega parka Ljubljansko Barje.
Pri tem je sproti užalila enega vodilnih slovenskih biologov, Huberta Potočnika z Biotehniške fakultete, o čimer smo pisali v sredo.
Odkar je zaradi vloge prve spremljevalke, oziroma kot pravijo nekateri, prve ljubice, predsednika vlade, bolj pod medijskimi žarometi, pa se številni natančneje poglabljajo v njeno dosedanje življenje in kariero.
Sekretarka Državnega sveta Republike Slovenije, Monika Kirbiš Rojs, je na Twitterju tako opozorila za nenavadno podrobnost iz diplomske naloge Gabrove s Fakultete za družbene vede. Študentka sociologije je takrat, leta 2010, pod mentorstvom dr. Sama Uhana pripravila diplomsko nalogo, v kateri je ugotavljala razširjenost uživanja drog med slovensko tako imenovano "belo estrado", s čimer je imela v mislih pevce, igralce, manekenke in druge izstopajoče javne osebnosti.
Rezultati glede tega jo takrat "vsekakor niso presenetili," je zapisala Gabrova in dodala, da je od 530 anketiranih 88,4 % uporabnikov drog, kokain kot najbolj priljubljeno drogo pa jih konzumira vsaj 71,1 %.
V nadaljevanju se ukvarja tudi s tem, koliko denarja mesečno estradniki uporabijo za nakup drog. Nekaj več kot polovica jih je takrat, leta 2009, v te namene uporabilo med 50 in 100 evri, slaba četrtina pa med 100 in 500 evri.
"Toda kljub dejstvu, da se cene drog znižujejo, te še zmeraj niso poceni," nadaljuje Gabrova ter dodaja, da gram kokaina v Ljubljani stane okoli 70 evrov. "Žal si ga ne morejo privoščiti vsi, dejstvo, da večina estradnikov v Sloveniji ni bogatašev, pa je jasno," sedanja premierjeva spremljevalka zaokroža svoje razmišljanje.
https://twitter.com/MonikaKirbiRojs/status/1684852200026062848
V zaključku diplomske se tedaj 27-letna Tina Gaber od naklonjenosti uživanju drog sicer distancira. Denimo z navedbo, da je prišla "do poraznih dejstev, kajti samo 3,5 % anketiranih ljudi iz slovenske estrade, torej borih 18 naših "slavnih" igralcev, pevcev, manekenov id., ni poskusilo nobene prepovedane droge". Takšno situacijo je označila za "zaskrbljujočo".
Tudi desetletje po njenem znanstvenem delu o razširjenosti drog med slovensko estrado stanje ni bistveno bolje, uživanje kokaina pa v teh krogih večinoma ni problematizirano.
Mednarodna raziskava o uporabi prepovedanih drog za leto 2022, opravljena z analizo odpadnih voda, je pokazala, da je uporaba kokaina v evropskih mestih v močnem porastu. Med vključenimi osmimi slovenskimi mesti je najvišja uporaba kokaina, ekstazija in metamfetamina v Ljubljani, amfetamina v Velenju, THC pa v Kopru. Trend porabe kokaina narašča v Mariboru, Domžalah in Kamniku ter Novem mestu.
Med več kot 100 vključenimi mesti v raziskavo, ki meri vsebnost različnih drog v odpadnih vodah, Ljubljane sicer ni med prvimi dvajsetimi - na vrhu kraljujeta nizozemski Amsterdam in belgijski Antwerpen. Kljub vsemu pa trendi kažejo porast uporabe kokaina tudi v naši prestolnici.
Pri tem je sproti užalila enega vodilnih slovenskih biologov, Huberta Potočnika z Biotehniške fakultete, o čimer smo pisali v sredo.
Odkar je zaradi vloge prve spremljevalke, oziroma kot pravijo nekateri, prve ljubice, predsednika vlade, bolj pod medijskimi žarometi, pa se številni natančneje poglabljajo v njeno dosedanje življenje in kariero.
Sekretarka Državnega sveta Republike Slovenije, Monika Kirbiš Rojs, je na Twitterju tako opozorila za nenavadno podrobnost iz diplomske naloge Gabrove s Fakultete za družbene vede. Študentka sociologije je takrat, leta 2010, pod mentorstvom dr. Sama Uhana pripravila diplomsko nalogo, v kateri je ugotavljala razširjenost uživanja drog med slovensko tako imenovano "belo estrado", s čimer je imela v mislih pevce, igralce, manekenke in druge izstopajoče javne osebnosti.
Rezultati glede tega jo takrat "vsekakor niso presenetili," je zapisala Gabrova in dodala, da je od 530 anketiranih 88,4 % uporabnikov drog, kokain kot najbolj priljubljeno drogo pa jih konzumira vsaj 71,1 %.
V nadaljevanju se ukvarja tudi s tem, koliko denarja mesečno estradniki uporabijo za nakup drog. Nekaj več kot polovica jih je takrat, leta 2009, v te namene uporabilo med 50 in 100 evri, slaba četrtina pa med 100 in 500 evri.
"Toda kljub dejstvu, da se cene drog znižujejo, te še zmeraj niso poceni," nadaljuje Gabrova ter dodaja, da gram kokaina v Ljubljani stane okoli 70 evrov. "Žal si ga ne morejo privoščiti vsi, dejstvo, da večina estradnikov v Sloveniji ni bogatašev, pa je jasno," sedanja premierjeva spremljevalka zaokroža svoje razmišljanje.
https://twitter.com/MonikaKirbiRojs/status/1684852200026062848
V zaključku diplomske se tedaj 27-letna Tina Gaber od naklonjenosti uživanju drog sicer distancira. Denimo z navedbo, da je prišla "do poraznih dejstev, kajti samo 3,5 % anketiranih ljudi iz slovenske estrade, torej borih 18 naših "slavnih" igralcev, pevcev, manekenov id., ni poskusilo nobene prepovedane droge". Takšno situacijo je označila za "zaskrbljujočo".
Tudi desetletje po njenem znanstvenem delu o razširjenosti drog med slovensko estrado stanje ni bistveno bolje, uživanje kokaina pa v teh krogih večinoma ni problematizirano.
Mednarodna raziskava o uporabi prepovedanih drog za leto 2022, opravljena z analizo odpadnih voda, je pokazala, da je uporaba kokaina v evropskih mestih v močnem porastu. Med vključenimi osmimi slovenskimi mesti je najvišja uporaba kokaina, ekstazija in metamfetamina v Ljubljani, amfetamina v Velenju, THC pa v Kopru. Trend porabe kokaina narašča v Mariboru, Domžalah in Kamniku ter Novem mestu.
Med več kot 100 vključenimi mesti v raziskavo, ki meri vsebnost različnih drog v odpadnih vodah, Ljubljane sicer ni med prvimi dvajsetimi - na vrhu kraljujeta nizozemski Amsterdam in belgijski Antwerpen. Kljub vsemu pa trendi kažejo porast uporabe kokaina tudi v naši prestolnici.
Povezani članki
Zadnje objave
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Golobov operativec Muženič odhaja v Tacen, na čelo NPU Borut Franca
22. 6. 2026 ob 12:35
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Federmus
Naj jim država prispeva iz proračuna, da se nebi počutili zapostavljene. Estradniki namreč.
Vi na Domovini se pa že enkrat odločite ali je Golobova spremljevalka ali ljubica, morda pa kaj tretjega. Če je spremljevalka verjetno hodi z gospodom po nakupih, prireditvah in kofetkata. Če je pa ljubica povprašajte ženo gospoda kako se tumu na goriškem po domače reče.
Kaj pa vem
Se pripravlja zakon za legaliziranje drog? Vlada itak nima kaj pokazati, reforme so ji prav vse spodletele.
Stajerska2021
Odvračanje pozornosti od pravih problemov.
Ko bo vse speljano in bo ponovno dovolj prihrankov - ne bojte se, ne bomo zbirali zamaškov - se bosta umaknila s kupom izgovorov, ki jih že sedaj dobro obvladata.
400.000 butalcev - še plešete???
Madison
"Tina Gaber, še nedavno razmeroma nepoznana “influencerka”,.... medijsko pozornost izkorišča za boj proti odstranitvi invazivnih nutrij..."
************
Menim, da zadeve stojijo precej drugače: Golobova
konkubina Tina, pod pretvezo "skrbi za nutrije", preusmerja medijsko pozornost v invazivno tujerodno vrsto velikih glodalcev, medtem pa njen premožni sponzor (ki oba le stežka preživlja z lastnimi prihranki!) pripravlja prihvatizacijsko invazijo na slovenski energetski sektor.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.