Tudi tokrat molitve v Zagrebu - pred shodom prišlo do protesta

Uredništvo

vir: posnetek zaslona - Youtube
Tako kot pretekle prve sobote v mesecu, so tudi to soboto na zagrebški Trg Bana Josipa Jelačića, pa tudi na nekatere druge hrvaške trge, prišli moški k jutranji molitvi.

V Zagrebu se je molitev začela ob 8.30, molilo pa se je, tako kot običajno, za domovino, za moške, "da postanejo duhovne avtoritete v družini", za predzakonsko čistost ter proti splavu. Organizatorji molitve, Viteški redi Marijinega brezmadežnega srca, so vse udeležence pozvali k molitvi in postu v petek in soboto.

Molili so tudi v Šibeniku, Splitu in Zadru. V Zagrebu se jim je pri molitvi pridružil tudi Siški škof Vlado Košić. Malo pred začetkom zagrebške molitve pa je prišlo tudi do protesta, ki ga je organizirala Ženska mreža Hrvaške. V organizaciji menijo, da gre za neustavne in diskriminatorne shode, ki bi jih bilo potrebno prepovedati.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00