Ukrajina v Slovenijo poslala svojo najboljšo enoto

Uredništvo

Vir: Siol, posnetek zaslona
Konvoj s težko mehanizacijo, ki ga je v pomoč Sloveniji po poplavah in plazovih poslala Ukrajina, je včeraj prispel v Slovenijo. Na avtocestnem počivališču Tepanje sta ga pričakala premier Robert Golob in veleposlanik Ukrajine v Sloveniji Andrij Taran. Premier se je zahvalil za pomoč, ki je po njegovih besedah zelo dobrodošla.

Konvoj, ki ga spremljajo predstavniki ukrajinske civilne zaščite, vključuje pet bagrov in 14 drugih vozil z ekipami, ki bodo pomagali pri odstranjevanju posledic poplav in plazov v Zgornji Savinjski dolini.

Da gre za vzajemno pomoč, je poudaril tudi veleposlanik Taran. "Že večkrat sem povedal, da resnično cenimo podporo, ki smo jo dobili od Slovenije. Zato je takoj, ko smo dobili informacije o tem, kaj se je zgodilo v Sloveniji, zunanji minister poročal predsedniku in ta je odobril odločitev, da ponudimo pomoč Sloveniji," je pojasnil. "Slovenija je dobra prijateljica Ukrajine in lahko vedno računa na našo podporo," je dodal.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00