Urbanija ovadil Saša Hribarja zaradi žaljenja novinarjev Televizije Slovenija

Uredništvo

foto: zajem slike TV Slovenija
V.d. direktorja Televizije Slovenija Uroš Urbanija je na policijski postaji Ljubljana naznanil kaznivo dejanje žaljive obdolžitve. Naznanitev se nanaša na razpravo svetnika RTV Saša Hribarja, v kateri je eno izmed voditeljic informativnega programa označil za »sugar-muti«, novinarje oddaje Panorama pa za ljudi, ki želijo delat pred kamero, pri čemer jim je vseeno, ali delajo v zabavnem, erotičnem ali kakšnem drugem programu, samo da so pred kamero.

Urbanija je prepričan, da je osumljeni s tem zatrjeval dejstva, ki lahko škodujejo časti in dobremu imenu drugega, posebej še, ker so bile besede izrečene v neposrednem prenosu na javni televiziji.

Za ovadbo se je odločil, ker predsednik Sveta RTVS Goran Forbici v skladu s priporočili Sveta za preprečevanje sovražnega govora ni ustavil neprimerne komunikacije. Kot še v izjavi za javnost sporoča Urbanija, je sodišče v preteklosti »že odločilo, da je uporaba izraza »prostitutka« neprimerna označba za novinarko. Povsem enako neprimeren izraz je uporabil svetnik »sugar muti«.

Urbanija pričakuje, da se bo Hribar za svoje besede opravičil in podal nepreklicni odstop z mesta svetnika RTVS.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki