Urbanija vrača udarec

Uredništvo

Foto: UKOM
Na "kadrovsko čistko" na javni radioteleviziji se je odzval v. d. direktorja TV Slovenija Uroš Urbanija. Po njegovem mnenju je izredna odpoved delovnega razmerja urednici uredništva oddaj o kulturi Zemiri A. Pečovnik upravičena, saj je zaposlena "goljufala pri bolniškem staležu". Zaradi tega naj bi bila tudi podana prijava na policijo.

Urbanija se je obregnil tudi ob kulturno ministrico Asto Vrečko, ocenil je, da "očitno ne razume osnovnih demokratičnih načel in ne bi smela biti nikoli ministrica v demokratični vladi države EU".

Po tem, ko je ministrica za kulturo kot nedopustno in nedostojno ocenila, "da direktor TV Slovenija Uroš Urbanija pred imenovanjem novega vodstva izvaja še zadnje kadrovske čistke na RTVS," vodstvo RTV Slovenija ostro protestira proti "nedopustnim pritiskom in vmešavanju kulturne ministrice v operativno vodenje javnega zavoda," je v današnjem odzivu zapisal Urbanija.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki