"Srbija proti nasilju": V Beogradu najbolj množičen protest doslej (VIDEO)

Uredništvo

Vir: Twitter @BostjanAnzin
V petek so Beograd že tretjič od dveh tragičnih strelskih pohodov, v katerih je umrlo 18 ljudi, zasedli protestniki. Že na prvih dveh protestih, poimenovanih "Srbija proti nasilju", se je zbralo več deset tisoč ljudi, tokratni shod pa naj bi bil rekorden. Množica je med drugim zahtevala odstop srbskega predsednika Aleksandra Vučića, zato ni manjkalo vzklikov "Vučić, odidi!"

Protestniki zahtevajo med drugim tudi odvzem frekvenc provladnima komercialnima televizijama TV Pink in TV Happy ter odstavitev notranjega ministra Bratislava Gašića in ministra za izobraževanje Branka Ružića.

Srbska premierka Ana Brnabić se je na protest odzvala z naslednjimi besedami: "Državljanom Srbije sporočam, naj ne verjamejo lažem, dezinformacijam in poskusom ustvarjanja kaosa v Srbiji s strani tujih služb. Vse, kar se dogaja, je direktna posledica tujih služb in direktna destabilizacija Srbije."

https://twitter.com/BostjanAnzin/status/1659650674689187846

https://twitter.com/n1srbija/status/1659630462334058508?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1659630462334058508%7Ctwgr%5E0a46c4b67fc0af9cd936e678ac12a9c495dfa378%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsiol.net%2Fnovice%2Fsvet%2Fv-beogradu-najvecji-prostest-doslej-desettisoci-zahtevajo-vucicev-odhod-607018
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki