V brežiški bolnišnici so živo pacientko razglasili za mrtvo

Uredništvo

Pred dvema tednoma so iz brežiške bolnišnice klicali svojce, da je njihova 80-letna mama umrla. Po tem, ko se je vest o smrti že razširila, pa je prišlo iz bolnišnice novo sporočilo, in sicer da so se zmotili in da je gospa še živa, pišejo Slovenske novice.

Direktorica bolnišnice Brežice Anica Hribar je dejala, da je do neljubega dogodka prišlo "zaradi neupoštevanja protokola lečečega zdravnika glede ugotavljanja smrti pacientke".

Protokol namreč določa, da se svojce o smrti obvesti, ko je smrt potrjena z EKG-zapisom. Stanje omenjene gospe pa je zdravnik ocenil "le na oko". Da je bila storjena huda napaka, je bilo ugotovljeno, ko se je gospa oglasila, da jo zebe, še poročajo Slovenske novice.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki