V Italiji razburjenje, ker nemška vlada financira nevladne organizacije, ki vozijo migrante v Italijo
Nemška nevladna organizacija SOS Humanity je pred kratkim potrdila, da je nemška vlada v njeno korist namenila 790 tisoč evrov, s čimer izvaja sklep zveznega parlamenta za financiranje reševalnih intervencij migrantov v Sredozemskem morju.
Kot pa se je izkazalo, financira nemška vlada tudi italijanske nevladne organizacije, med drugim skupnost Sant Egidio in SOS Humanity. Kot trdijo v stranki Mattea Salvinija, podpredsednika italijanske vlade, gre za resno vmešavanje v notranje italijanske zadeve.
Nicola Procaccini iz stranke Bratje Italije je dodal še, da se mu zdi zaskrbljujoče, da se je nemško zunanje ministrstvo odločilo sofinancirati dva projekta, ki spodbujata ilegalno priseljevanje v Italijo.
Povezani članki
Zadnje objave
Bojan Šoper: Za nas se je vojna začela maja 1990, končala pa oktobra 1991
22. 6. 2026 ob 9:00
Korupcija uspeva, ker jo politika prepogosto ščiti
22. 6. 2026 ob 7:30
Fran Saleški Finžgar je bil v bistvu gospod Hudournik
21. 6. 2026 ob 20:30
Franca Delčnjaka se ne da posnemati
21. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Andrej Muren
Nemške nevladne organizacije naj ilegalne migrante vozijo v Nemčijo in nikamor drugam. Nemška vlada, ki te organizacije financira, pa naj ne pritiska na druge evropske države, da so dolžne del migrantov sprejeti (in jih preživljati, saj delati nočejo niti ne znajo).
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.