V Nemčiji do spremembe spola zgolj z izjavo
Nemška vlada je sprejela kontroverzni zakon, ki omogoča, da lahko vsak polnoleten državljan spremeni svoj spol v uradnih dokumentih zgolj z vlogo na upravni enoti. Sprememba spola na tak način bo mogoča tudi za otroke starejše od štirinajst let, le, da ti potrebujejo še soglasje staršev. Če starši soglasja nočejo dati, pa se lahko obrnejo na družinsko sodišče, da jim poda soglasje namesto staršev. Takšno spremembo je mogoče izvesti vsakih 12 mesecev.
Do sedaj je bilo za spremembo spola v uradnih dokumentih pridobiti psihiatrično mnenje s strani vsaj dveh zdravnikov. Nemci sicer lahko izbirajo med štirimi opcijami definicije spola, ki so: moški, ženska, raznolik in nedoločen. Da zakon stopi v veljavo, ga mora potrditi še parlament, po načrtih pa naj bi začel veljati novembra 2024.
Opoziijska Krščansko demokratcka unija opozarja, da sprememba zakona lahko ogrozi pravice žensk v Nemčiji, Alternativa za Nemčijo pa opozarja na kršenje pravic otrok. »Vlada ni le ignorirala znanstvenih dejstev, ampak tudi krši ustavo, ki določa, da je vzgoja otroknaravna pravica in dolžnost staršev,« s čimer se je predsednica Alice Weidel nanašala predvsem na možnost, da lahko sodišče povozi starše pri soglasju mladoletnim za spremembo spola.
2 komentarja
Andrej Muren
Kdor deluje proti naravi, je invaliden v glavo. Ali bodo naslednjič Nemci razglasili, da je Zemlja ploščata?
AlojzZ
Zahodni človek se je podvrgel satanu. Če se ne bo spreobrnil od satana k Bogu, bo hitro uničen.
AMEN.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.