V nepričakovanem napadu Hamasa življenje zaenkrat izgubilo že 200 ljudi, domnevno pa je ugrabljenih tudi več izraelskih državljanov
V nepričakovanem napadu palestinskega Hamasa na Izrael, v katerem so na območje Izraela poletele številne rakete, palestinski borci pa so se infiltrirali na izraelsko ozemlje, je življenje izgubilo že okrog 200 ljudi.
Kot so sporočile izraelske reševalne službe, je bilo v raketnih napadih ubitih že 40 izraelskih državljanov, več kot 700 pa jih je bilo poškodovanih. Na drugi, palestinski strani, trdijo, da je bilo ubitih 198 Palestincev, skoraj tisoč ljudi pa ranjenih.
Da so ugrabili več izraelskih državljanov, menda vojakov, so sporočili tako iz Hamasa kot tudi iz gibanja Islamski džihad, ki deluje na območju Gaze. Mednarodna skupnost, med drugim tudi vodilni v Sloveniji, so Hamasove napade že obsodili.
Povezani članki
Zadnje objave
Korupcija uspeva, ker jo politika prepogosto ščiti
22. 6. 2026 ob 7:30
Fran Saleški Finžgar je bil v bistvu gospod Hudournik
21. 6. 2026 ob 20:30
Franca Delčnjaka se ne da posnemati
21. 6. 2026 ob 12:00
Litija, starodavno rudarsko mesto
21. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Andrej Muren
To je čudno, da je kdo iz Slovenije obsodil Hamasove napade na Izrael, običajno je bilo ravno obratno, naši vodilni (levi) politiki so vedno podpirali tako Hamas kot Hezbolah, sploh pa Islamsko državo.
Sonatine
Niso upali drugače reagirati, saj gre za teroristični napad Hamasa, zdaj tudi že Hezbolaha, na Izrael. Bilo bi za novopečeno članico VS OZN preveč tvegano zameriti se Izraelcemin Američanom ter odkrito držati štango Iranu ter teroristom. Si pa Levica ni mogla kaj, da ne bi raje modro molčala# če že drugega ne. Tu ne gre za intifado, prav tako je povedno, da se iz Zahodnega brega Hamasu že drugi dan vojne (zaenkrat) nihče ni pridružil z oboroženim ali mirnim uporom, torej Intifado. Izrael mora zdaj, s tiho podporo Saudijeve Arabije in še koga, zgaziti Hamas do konca in narediti red, kar bo po vsej verjetnosti dokončno odplavilo sanje o Palestinski državi, ki je Hesbolahu pa tudi Al Fatahu zadnja skrb - oni se na račun konflikta valjajo v miljardah, prebivalstvo pa tolče revščino. Tudi mladih Palestincev se ne bo več dalo tako nategovati do neskončnosti - želijo si služb, mirnega življenja in normale. Tudi Arabci imajo Hamasa in Hezbollaha počasi že poln kufer. Bi pa ob tej priložnosti slovenske mirovnice in mirovnike s ta starim škratom na čelu povabila, naj kar grejo v območje kazat podporo Hamadu - ta jo bo z veseljem vrnil v obliki skrunjenja njihovih golih trupel, trupel t.i. kufrov, nevernikov... Da ni onega Tašner Vatovca sram podpirati terorizem, še Palestinci z Zahodnega brega ga niso. Fuj.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.