V novem strelskem pohodu v Srbiji najmanj osem smrtnih žrtev

Uredništvo

V četrtek zvečer je prišlo v Srbiji do novega strelskega pohoda, v katerem je umrlo najmanj osem ljudi, 14 pa je ranjenih. Napadalec je začel z avtomatskim orožjem streljati v vasi Dubona, ki leži 40 kilometrov južno od srbske prestolnice, pohod pa je nadaljeval v dveh sosednjih vaseh.

21-letnik naj bi se najprej na šolskem igrišču zapletel v prepir, nato pa je odšel po puško, se usedel v avto in začel napad. Streljal je naključno. V Malem Orašju je streljal na ljudi, ki so imeli piknik. Najmlajša žrtev naj bi imela 15 let.

Ponoči je v iskalni akciji sodelovalo 600 policistov, vključno s posebno protiteroristično brigado. Strelca so prijeli šele ob osmih zjutraj. V počitniški hiši, ki jo je uporabljal, so našli orožje in strelivo.

Srbski predsednik Aleksandar Vučić je že napovedal zaostritev zakonodaje glede nošenja orožja.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki