V poplavah prizadeta gospodinjstva bodo za elektriko plačevala manj

Uredništvo

vir: Pixabay
"Odjemalcem na prizadetih območjih bomo od začetka avgusta do konca leta ceno elektrike znižali na evro za megavatno uro," je na novinarski konferenci o ukrepih pri dobavi električne energije za pomoč prebivalcem na poplavljenih območjih dejal minister za okolje, podnebje in energijo Bojan Kumer.

Po grobi oceni gre za štiri do sedem tisoč gospodinjstev. Natančen seznam prizadetih odjemalcev je še v pripravi, kot je dejal minister, pa se iz podatkov o porabi lahko vidi, kdo je utrpel poplave. “V dneh po poplavah je bil odjem manjši, števci poplavljeni,” je dejal, potem pa se je poraba povečala zaradi potreb za sanacijo.

Mesečni računi prizadetih odjemalcev bodo nižji za približno 60 odstotkov, strošek prevzemajo trgovci.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00