V prvem četrtletju v Sloveniji 0,7-odstotna gospodarska rast

Uredništvo

Vir foto: Freepik.
Slovenski statistični urad je danes objavil podatke o tem, da se je obseg bruto domačega proizvoda (BDP) Slovenije v prvem letošnjem četrtletju na letni ravni povečal za 0,7 odstotka.

Po letu in pol je bilo zunanje povpraševanje večje od domačega, končna potrošnja pa je bila nekoliko manjša kot v zadnjem četrtletju 2022. Izvoz se je povečal, uvoz pa zmanjšal.

Domača potrošnja v prvih treh mesecih letos se je v primerjavi z enakim obdobjem lani zmanjšala za 4,4 odstotka. K upadu je močno prispevalo zmanjšanje zalog.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki