V Šentilju kljub poboljšanju vremena še vedno nevarno, tri družine se zaradi plazov v svoje domove ne bodo mogle vrniti

Uredništvo

vir: pixabay
Vreme se je v teh dneh izboljšalo, kljub temu pa se razmočena tla na plazovitih območjih severovzhodne Slovenije še niso umirila.

V občini Šentilj so tako konec tedna opazili še tri večje zemeljske plazove. Tri družine pa se v svoje domove ne bodo mogle vrniti, saj so ti zaradi plazov preveč poškodovani. Kot je povedal šentiljski župan Štefan Žvab, trenutno iščejo stanovanja, kamor bi jih lahko nastanili, saj gre za družine, ki so na socialnem robu.

Zaradi nevarnosti je sicer moralo v tej občini doslej domove zapustiti osem družin. Pet jih je še vedno nameščenih v bivalnih zabojnikih v Zgornjem Dobrenju in Ceršaku, tri družine so si same poiskale zatočišče.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki