V srbskih šolah več incidentov in groženj

Uredništvo

Vir: Pixabay
Po včerajšnjem pokolu na osnovni šoli v Beogradu se je danes v drugih šolah v Srbiji ter Bosni in Hercegovini zgodilo več incidentov. Nekdanja dijakinja je z nožem porezala učiteljico in dijaka na beograjski gimnaziji. Več učencev naj bi grozilo, da bodo ponovili dejanja 13-letnika, ki je umoril devet ljudi.

Nekdanji dijak srednje šole v Bihaću je na Facebooku zagrozil, da bo podoben dogodek doletel tudi mesto na skrajnem severozahodu Bosne in Hercegovine. V svojem zapisu na Facebooku je poveličeval 13-letnega beograjskega strelca, Bihaću pa napovedal "masaker brez primere". V zapisu je omenil, da so ga vsi obsojali in se mu izogibali, poroča N1 Sarajevo.

Takoj po objavi se je s pomirjujočimi besedami na svojem računu na Facebooku odzvalo vodstvo šole. V sporočilu je učence šole in njihove starše obvestilo, da "zaradi situacije, ki je nastala zaradi objave našega bivšega učenca, ni razloga za paniko". Ob tem je vodstvo šole zapisalo še, da so bili pristojni organi o zapisu na spletu pravočasno obveščeni, zato so se že odzvali.

Na osnovni šoli Miloje Vasić v Kaluđerici na obrobju Beograda je eden od učencev 8. razreda na TikToku podprl 13-letnega strelca. Po poročanju srbskih medijev naj bi napisal tudi spisek sošolcev, ki jih namerava ubiti, in izrisal načrt šole.

Še en incident se je zgodil v beograjski osnovni šoli Desanka Maksimović. Devetletni učenec naj bi v šolo prinesel seznam z imeni ljudi, ki naj bi jih hotel ubiti. Po poročanju srbskih medijev so policisti po prijavi odšli na šolo, kjer so opravili razgovor z dečkom in njegovimi starši.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki