V ukrajinski vojni se “pripravlja nekaj velikega”
Rusija je v sredo zjutraj poročala o najobsežnejšem ukrajinskem napadu z droni od začetka vojne. Napadli so šest ruskih regij, cilj pa je bil poškodovanje letališč in uničenje vojaških letal.
Vojaški analitik Sean Bell je za Sky News ocenil, da so bili nočni napadi brezpilotnih letalnikov na šest regij na zahodu Rusije “največji napad v dosedanjih 18 mesecih vojne“.
Napad kaže, da Ukrajina vstopa v odločnejšo fazo ofenzive. “Zdi se, da Rusija močno pritiska na severu pri Kupjansku, Ukrajinci pa so nekoliko napredovali tudi vzhodno od Zaporožja,” je dejal Bell. “Te akcije kažejo, da se pripravlja odločnejša faza.”
“Očitno Ukrajinci poskušajo Ruse potisniti nazaj. Kot kaže, želijo zadržati rusko letalstvo in napadajo rusko oskrbovalno verigo,” je povedal. “Zdi se, da se ogrevajo za naslednji sunek, vsekakor ukrajinski.”
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj dober dan - vsem.
No, kot je na inernetu pod UKRAIN BREAKING NEWS YOUTBE,
v VSAKODNEVNIH komentarjih DENYS DAVYDOVA n v komentarjih COBAT VETERANA Paula - razvidno:
- Ukrajinci res kar uspešno napadajo letališča v Moskvi itd.,
- po zavzetju kraja RABOTINE na jugu Ukrajinci - napredujejo,
prebili so t.i. SUROVIKINOVO OBRAMBNO LINIJO,
Kako boo napredovali bodo pokazali - naslednji dnevi.
- vojaki MOSKVA RUSIJE RF v jarkih so zdesetkani z DRONSKIMI NAPADI, so slabo oskrbovani, imajo na stotine mrtvih vsak dan.
Upajmo, da bodo RUSI RF - kmalu odšli iz vojaško zločisko okupirane Ukrajine in Krima.
e ne bodo - bodo imeli še doatne DESETINE TISOČEV MRTVI - saj
v vsakem vojskovanju
JE VELIKO LAŽJE NAPADATI
- KOT BRANITI SE PRED NAPADI VSEH VRST. L.R. Janez KK
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.