Večina tistih, ki bodo pomagali na dan solidarnosti, ne bo prijela za lopate
Po Delovi anketi bo na jutrišnji ponedeljek oziroma na dan solidarnosti , namenjen pomoči ljudem, oškodovanim v poplavah, pomagalo 73,1 % ljudi.
Pri tem naj bi 51,7 % pomagalo s finančnim prispevkom, 19,8 % z izdelki, 7,8 % anketirancev pa s storitvijo. Le 25,3 % jih namerava pomagati z lastnim delom.
Približno tretjina pripravljenih na pomoč bo pomagala prek humanitarnih organizacij in društev, dobra petina pa sosedom, prijateljem in znancem neposredno.
Slaba petina bo pomagala v lastni režiji – poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan je za najbolj oškodovana območja sicer odredil varnostni režim in ga za prostovoljce zaprl – nekoliko manjši delež (17 %) pa bo pomagal gasilcem in civilni zaščiti. Desetina ljudi bo uporabljala spletno aplikacijo Poplave 2023.
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj, lep dober dan vsem.
Predvsem bi bilo zanimivo vedeti,
če bodo kaj pomagali z denarjem in z delom
- nebodijih treba ponarejeni "NE-SOCIALDEMOKRATI-SD, NE-LEVIČAJI, NE-SVOBODNJAKI" ...
- TOREJ
žal slovenski postalinisti, potitoisti, pokardeljeci ...
in "bogati" ex KP, ZK "SISTEMČKI" z LJ-barja,
ki so solidarni z vsakomer - samo z nami Slovenci - nikoli.
Kaj in koliko bo za poplavljene Slovence z delom in zdenarjem
pomagal
tu pacajoči "fr, fr" -- bo pa on
najbrž - sam povedal.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 71 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan:
ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokirarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje: za
razvoj pozitivnih vse- slovenskih domoznanskih društev, muzeji “ORLOV” itd
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.