Vlada bo kljub poplavni škodi nevladnikom namenila novih 6 milijonov evrov
Kot je na družbenem omrežju X zapisal Bojan Požar, bo vlada po tem, ko je jasno da bo velik finančni zalogaj predstavljalo saniranje škode, ki so jih storile ekstremno hude poplave, vseeno za nevladne organizacije namenila novih 6 milijonov evrov.
Namen javnega razpisa je zagotovitev podpornega okolja nevladnim organizacijam za krepitev njihovih zmogljivosti na področju zagovorništva, organizacijskega razvoja in krepitve čezsektorskega sodelovanja, povezovanja in vzpostavlja partnerstev z namenom reševanja družbenih izzivov.
Denar naj bi bil namenjen za sofinanciranje programov podpornega okolja. Rok za prijavo je sicer 7. september, kljub nedavni ustavitvi vseh »nenujnih« projektov na področju infrastrukture in gospodarstva, pa bo ta projekt, vsaj zaenkrat, očitno še ostal.
To sicer ni prvi razpis, v katerih se izdatno podpira nevladne organizacije, ki se ukvarjajo z "družbenim aktivizmom", kakršnega smo videvali na ulicah in trgih v času prejšnje, desnosredinske vlade. Aprila smo na Domovini pisali o treh razpisih v skupni vrednosti 11 milijonov evrov: Splačalo se jim je rušiti Janšo: Golob izjemno radodaren z davkoplačevalskimi milijoni za "nevladne" aktiviste.
https://twitter.com/ZigaTurk/status/1688624543156322304?s=20
Namen javnega razpisa je zagotovitev podpornega okolja nevladnim organizacijam za krepitev njihovih zmogljivosti na področju zagovorništva, organizacijskega razvoja in krepitve čezsektorskega sodelovanja, povezovanja in vzpostavlja partnerstev z namenom reševanja družbenih izzivov.
Denar naj bi bil namenjen za sofinanciranje programov podpornega okolja. Rok za prijavo je sicer 7. september, kljub nedavni ustavitvi vseh »nenujnih« projektov na področju infrastrukture in gospodarstva, pa bo ta projekt, vsaj zaenkrat, očitno še ostal.
Ustavljene so vse! investicije na cestni infrastrukturi, škoda je milijardna, sanacija bo draga, imamo pol milijarde primanjkljaja že sedaj.
Ta razpis za NVO je nesprejemljiv in če že Levica tega ne vidi, naj SD in Svoboda pokažeta malo realnosti in odgovornosti. https://t.co/h5YaajvkuK
— Boštjan Perne (@bostjanperne) August 8, 2023
To sicer ni prvi razpis, v katerih se izdatno podpira nevladne organizacije, ki se ukvarjajo z "družbenim aktivizmom", kakršnega smo videvali na ulicah in trgih v času prejšnje, desnosredinske vlade. Aprila smo na Domovini pisali o treh razpisih v skupni vrednosti 11 milijonov evrov: Splačalo se jim je rušiti Janšo: Golob izjemno radodaren z davkoplačevalskimi milijoni za "nevladne" aktiviste.
https://twitter.com/ZigaTurk/status/1688624543156322304?s=20
Povezani članki
Zadnje objave
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Golobov operativec Muženič odhaja v Tacen, na čelo NPU Borut Franca
22. 6. 2026 ob 12:35
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
CUVENI
Sramota vseh Sramot delo Golobove Vlade, zrušili so zakon o Vodah ( Nika Kovač in kolesarijat proletariata Ljubljane) da bodo ljudjim vzeli pitno vodo !!! Kar je bila ČISTA LAŽ. Zakon je bil dober ljudem so oprali možgane. Ne ljubi mi se pisat več o tej DRHALI. LJUBA SLOVENIJA KJE SMO.
knedlcek
Kaj nam pa morejo morejo .... al kak že gre tista pesmica .... V vseh MSMjih v Sloveniji to sploh ni in ne bo tema. 95% ljudi v Sloveniji za tole sploh ne bo izvedelo ....
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.