Vlada bo kljub poplavni škodi nevladnikom namenila novih 6 milijonov evrov

Uredništvo

Kot je na družbenem omrežju X zapisal Bojan Požar, bo vlada po tem, ko je jasno da bo velik finančni zalogaj predstavljalo saniranje škode, ki so jih storile ekstremno hude poplave, vseeno za nevladne organizacije namenila novih 6 milijonov evrov.

Namen javnega razpisa je zagotovitev podpornega okolja nevladnim organizacijam za krepitev njihovih zmogljivosti na področju zagovorništva, organizacijskega razvoja in krepitve čezsektorskega sodelovanja, povezovanja in vzpostavlja partnerstev z namenom reševanja družbenih izzivov.

Denar naj bi bil namenjen za sofinanciranje programov podpornega okolja. Rok za prijavo je sicer 7. september, kljub nedavni ustavitvi vseh »nenujnih« projektov na področju infrastrukture in gospodarstva, pa bo ta projekt, vsaj zaenkrat, očitno še ostal.



To sicer ni prvi razpis, v katerih se izdatno podpira nevladne organizacije, ki se ukvarjajo z "družbenim aktivizmom", kakršnega smo videvali na ulicah in trgih v času prejšnje, desnosredinske vlade.  Aprila smo na Domovini pisali o treh razpisih v skupni vrednosti 11 milijonov evrov:  Splačalo se jim je rušiti Janšo: Golob izjemno radodaren z davkoplačevalskimi milijoni za "nevladne" aktiviste.

https://twitter.com/ZigaTurk/status/1688624543156322304?s=20
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00