Država bi za prizadete ob poplavah postavila tipske montažne hiše. Za ponedeljek razglasili dela prost "dan solidarnosti"

Uredništvo

Na današnji seji vlade bo po besedah premierja Goloba na mizi paket, s katerim bi lahko prizadetim pomagali neposredno.

Med drugim naj bi na vladi razmišljali tudi o nadomestnih gradnjah za tiste, ki so izgubili stanovanja. V ta namen bi občine priskrbele zemljišča in jih komunalno opremile, država pa bi postavila tipske montažne objekte, ter jih dala na razpolago prizadetim družinam.

Obravnavali bodo tudi predlog, da bi 14. avgust, ponedeljek, bil dela prost dan, ki bi ga poimenovali dan solidarnosti. Poleg tega je Golob napovedal še dodatno spremembo zakona o odpravi posledic naravnih nesreč z ukrepom državnega sofinanicranja čakanja na delo in neprihoda delavca na delo zaradi višje sile v višini 80 odstotkov delavčeve plače.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Prihajajoči dogodki

JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00