Država bi za prizadete ob poplavah postavila tipske montažne hiše. Za ponedeljek razglasili dela prost "dan solidarnosti"
Na današnji seji vlade bo po besedah premierja Goloba na mizi paket, s katerim bi lahko prizadetim pomagali neposredno.
Med drugim naj bi na vladi razmišljali tudi o nadomestnih gradnjah za tiste, ki so izgubili stanovanja. V ta namen bi občine priskrbele zemljišča in jih komunalno opremile, država pa bi postavila tipske montažne objekte, ter jih dala na razpolago prizadetim družinam.
Obravnavali bodo tudi predlog, da bi 14. avgust, ponedeljek, bil dela prost dan, ki bi ga poimenovali dan solidarnosti. Poleg tega je Golob napovedal še dodatno spremembo zakona o odpravi posledic naravnih nesreč z ukrepom državnega sofinanicranja čakanja na delo in neprihoda delavca na delo zaradi višje sile v višini 80 odstotkov delavčeve plače.
Med drugim naj bi na vladi razmišljali tudi o nadomestnih gradnjah za tiste, ki so izgubili stanovanja. V ta namen bi občine priskrbele zemljišča in jih komunalno opremile, država pa bi postavila tipske montažne objekte, ter jih dala na razpolago prizadetim družinam.
Obravnavali bodo tudi predlog, da bi 14. avgust, ponedeljek, bil dela prost dan, ki bi ga poimenovali dan solidarnosti. Poleg tega je Golob napovedal še dodatno spremembo zakona o odpravi posledic naravnih nesreč z ukrepom državnega sofinanicranja čakanja na delo in neprihoda delavca na delo zaradi višje sile v višini 80 odstotkov delavčeve plače.
Povezani članki
Zadnje objave
Resnica umaknila predlog novele zakona o veterinarstvu
22. 6. 2026 ob 21:21
Dobra novica na začetku poletja: Goriva občutno cenejša
22. 6. 2026 ob 17:44
Odstop Keira Starmerja
22. 6. 2026 ob 16:10
Povečano število primerov nalezljive bolezni
22. 6. 2026 ob 14:37
Keir Starmer na izhodnih vratih, Velika Britanija bo dobila novega premierja
22. 6. 2026 ob 14:31
Prijazen mestni promet? Več presedanja za najranljivejše skupine pomeni več težav
22. 6. 2026 ob 14:21
Golobov operativec Muženič odhaja v Tacen, na čelo NPU Borut Franca
22. 6. 2026 ob 12:35
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
MEFISTO
Nasploh bi predlagal, da nekdo prišepne premieru, da se manj oglaša in da tisto, kar pove, dobro premisli.
Počitnice na morju kot nadomestek za solidarizirnje s poplavljenci in vrstne hiše kot getoizacija tistih, ki so v poplavah izgubili trud svojih rok celega življenja ali celo več generacij, ni pravična rešitev za oškodovance.
knedlcek
Še ena poteza te vlade ki kaže da dejansko vlada Levica. Mislijo da bodo ljudje množično šli na 'delovne brigade'?
Dejansko so vsem dali en dodaten dan dopusta, ki ga bomo tako ali drugače plačali vsi (direktno pa delodajalci). Negativno se bo poznalo na BDP-ju.
95% ljudi bo ta podarjen dan dopusta izkoristilo za namakanje na morju, ležanje v toplicah ali ob vrčku piva.
Ali res mislijo da je kdo sposoben poskrbeti za logistiko in zorganizitati da bi par 100.000 ljudi na ta ponedeljek učinkovito pomagalo na prizadetih območjih?? To je večji logističen podvig kot 'D-day'.
MEFISTO
Kateri idot je prišel na idiotsko zamisel, da naj bi bil 14 avgust dela prost dan v znak solidarnosti s poplavljenci.
Že takoj v ptetek bo konec solidarnosti z nesrečniki s poplavljenih območij, ker bomo morali štriri dni v enem kosu sočustvovati s Slovenci, ki se bodo dušiliv dolgih počasnih kolonah proti slovenskemu in hrvaškemu morju in trpeli v prometnih zastojih.
MEFISTO
Kje ima ta ljudska oblast pamet?
Dela prost dan v znak solidarnosti s poplavljenci!?
Rezultat: norišnica na cestah proti morju!
Ne rečem, če bi vlada priporočila, naj se zaslužki na dan solidarnosti nakažejo v sklade za pomoč prizadetim zaradi poplav.
jozo
Ne ga srat.Golob ne bo naredil nič.Kot za vsakim golobom bo tudi za tem ostal kup d..ka.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.